ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- Afgan - Ankara'nın Altındağ ilçesinde bir evde Afganistan uyruklu 5 kişinin cesedi bulundu.

- Otomobilde ÖTV - Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, otomotivde ÖTV indiriminin gündemlerinde olmadığını açıkladı.

- #MaviTik - Twitter'ı satın alan Elon Musk'ın ücretli kullanım uygulaması kapsamında Türye'de mavi tik kullanım ücreti belirlendi.

- #MahsaAmini - İran'da yaklaşık 2 ay önce Mahsa Amini'nin ölümünün ardından başlayan sokak gösterilerine katılan eylemcilerden gözaltına alınanlardan bazıları idamla yargılanıyor.

- #10Kasım1938 - Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 57 yıl süren yaşamında, yalnızca Türk milletinin Kurtuluş Savaşı'nı başarıyla yöneten bir komutan olarak değil, devrimleriyle de dahi bir devlet adamı olarak tarihe geçti.

- #issizim - TÜİK'e göre, eylülde dar tanımlı işsiz sayısı bir önceki aya göre 120 bin kişi artarak 3 milyon 482 bin kişi oldu.

- #Bomba - Şırnak'ta düzenlenen konserde bomba patlayacağına ilişkin paylaşımda bulunan kişi, "halkı yanıltıcı bilgiyi yaymak" suçundan gözaltına alındı.

- #bitlisdeprem - AFAD Deprem Dairesi'nden alınan verilere göre, Bitlis'in Ahlat ilçesinde saat 06:08'de 3,9 ve saat 07.57'de 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

- #kriptopara - Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, işlem hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto borsası olan FTX’i satın almaktan vazgeçtiğini duyurdu.

- #ABDpolisi - ABD'de bir kişi, bir kadını bıçaklaması anında olay yerine gelen polis ateş ederek saldırganı durdurdu. İşte o görüntüler.

- #Instagram - Instagram uzun bir sürenin ardından masaüstü sürümünü yeniledi. Ardından da içerik planlama özelliğini duyurdu.

- #EYT - #asgariucret - Bilgin'den TİSK'e asgari ücret ve EYT ziyareti. Toplantıda, EYT'lilerin durumu ve asgari ücret başta olmak üzere çalışma hayatının güncel konuları ele alındı

- #Musluman - Belçikalı Alberto Votir, sevdiği Kırgız kadınla evlenmek için Müslüman oldu.

- Cihan Kolivar - Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

- #MadenOcagı - Amasra'daki maden ocağı faciasında yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. Metan gazı seviyesinin 85 kez ikaz seviyesine çıktığı, 5 kez de alarm seviyesinde olduğu tespit edildi.

- #Kuduz - Bitlis'te köpek ısırmasını ailesinden gizleyen ve daha sonra kuduz olduğu ortaya çıkan 10 yaşındaki Mustafa Erçetin yaşamını yitirdi.

- #Suriyeli - Bursa'nın Yıldırım ilçesinde bir evde çıkan yangında 8'i çocuk 9 kişi hayatını kaybetti.

- #AbdulhamidHan - Türkiye'nin hidrokarbon arama çalışmalarına katılan 4. sondaj gemisi Abdülhamid Han, bakım ve ikmal işlemleri için Mersin'deki Taşucu Limanı açığına döndü.

- #Bitcoin - ABD tarihindeki en büyük ikinci yakalama operasyonunda patlamış mısır kutusunda bilgisayar korsanı tarafından çalınan 3,36 milyar dolarlık Bitcoin ele geçirildi.

Ağrı'da yapılan denetimlerde 5 zincir market daha mühürlendi Ağrı'da yapılan denetimlerde 5 zincir market daha mühürlendi

- #KoopBakkal - Bakkallarda yeni düzenlemeye gidilerek, Tarım Kredi Kooperatifleri ürünleri, bundan böyle Koop Bakkal adı altında bakkallarda satılabilecek.