Bursa'da 2 kişinin öldüğü uçak kazasın da yeni görüntüler ortaya çıktı Bursa'da 2 kişinin öldüğü uçak kazasın da yeni görüntüler ortaya çıktı

ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberden takip edebilirsiniz.

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #EYT - Primi ve sigortalılık süresi tamam olanların maaş hesapları, diğer tüm emekli aylığı bağlananlar gibi, 3 dönem üzerinden yapılacak.

- #RezaZarrab - #AcunIlıcalı - Hadise ile mesajları ortaya çıkan Reza Zarrab'dan Acun Ilıcalı'ya hakaret: Kalıbına tüküreyim.

- #sözleşmelikadroya - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, kamuda sözleşmeli personel düzenlemesinin pazartesi günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın gündeminde olacağını söyledi.

- #Fincancı - Tabipler Odası Başkanı'na '' "terör örgütü propagandası yapmak" suçlaması var.

- #İstiklalCaddesi - Bombalı terör saldırısının gerçekleştiği İstiklal Caddesinde artık sosyal, kültürel, ticari etkinlik yapılmayacak, müzisyenlere de izin verilmeyecek.

- #Konyadaköpekkatliamı - Konya'da hayvan barınağında köpek katledenler hakkında soruşturma başlatıldı, 2 kişi gözaltına alındı.

- ²kykBURS - Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, GSB burs-kredi başvuru süresinin uzatıldığını açıkladı.

-#18HazirandaSecimVar - AK Parti Sözcüsü Çelik'in "Sınavla seçim aynı gün olmaz" açıklamasının ardından ÖSYM 18 Haziran'da yapılacağını duyurduğu üniversite sınav takvimi kaldırıldı. Böylece 18 Haziran'da seçim yapılacağı ortaya çıkmış oldu.

- #deprem - #Düzce - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Düzce depreminde evi ağır hasar görenlere, 90 bin lira eşya yardımı yapılacağını bildirdi.

- #Konya - Konya Büyükşehir Belediyesi'ne ait hayvan barınağında bir yetkili, köpekleri kürekle öldürdüğü görüntüleri, tepkilere yol açtı.

- #27binhekim - Sağlık Bakanı Koca, 27 bin sözleşmeli hekimin en geç 15 Ocak'a kadar açıktan atamasının yapılacağını bildirdi.

- #kayyum - CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ ve yönetimi yerine kayyum atandı, yapılan atama isim listesi de belli oldu.

- #YKS - #ÖSYM - ÖSYM'nin internet sitesinden açıklanan sınav takvimine göre, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) oturumları 17-18 Haziran 2023'te yapılacak.

- #SedatPeker - #Kokain - Sedat Peker, kokainin eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'a geldiğini iddia etmişti. Peker'in iddialarıyla, 16 ay sonra başlatılan soruşturmada gözaltına alınan ve yargılanan 16 sanığın tamamı tahliye edildi.

- #FayHattı - Düzce'de yaşanan depremin ardından 2 milyonu aşkın kişi, e-devlet'teki Türkiye Deprem Tehlike Haritası İnteraktif Web Uygulaması ile evinin altında fay hattı olup olmadığını sorguladı.

- #3Aralık - Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Memnuniyet duyduk" sözleri sonrası Kılıçdaroğlu'ndan sürpriz davet. 

- #Sıkıyorsa - AK Parti'li Köse, "Şimdi geleceksiniz değil mi borç istemeye? Gelin bakalım" deyince Yavaş'ın yanıtı "Sıkıyorsa reddet." oldu.

- #EYT - Primi ve sigortalılık süresi tamam olanların maaş hesapları, diğer tüm emekli aylığı bağlananlar gibi, 3 dönem üzerinden yapılacak. 

- #yasakelmaözürdile - Yasak Elma dizisinde, hemşire rolündeki kişiye doktor tarafından çay servisi yaptırılması, hemşirelerin tepkisine yol açtı.