ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberden takip edebilirsiniz.

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #MedicalPark - Sağlık Bakanı Koca, Medical Park Hastanesi'nde ortaya çıkan skandalın ardından 2 sağlık personelinin 3 yıl meslekten men edildiğini bildirdi.

- #Hadise - Hadise ile Ebru Gündeş'in eski eşi Reza Zarrab'la ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

- #EYT - Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda yapılan çalışmalarda, şu anda mevcut EYT'lilerin hepsinin emekliye ayrılması söz konusu olamayacak.

- #deprem - Düzce'de meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından 96 artçı sarsıntı meydana geldi. Uzmanlar 5 büyüklüğünde deprem olabileceğini açıkladı.

- #duezcedepremi - AFAD, Gölyaka'daki depremde Düzce'de 37, İstanbul’da 1, Zonguldak'ta 6, Sakarya'da 1 ve Bolu'da 1 olmak üzere 46 kişinin yaralandığını açıkladı.

- #CeyhunFersoy - Trafik kazasında yaralanan oyuncu Ceyhun Fersoy hastaneden taburcu oldu.

- #Öncüpınar - Kilis'teki Öncüpınar Sınır Kapısı bölgesine roketli saldırı herhangi bir can kaybı ya da yaralanma yaşanmadı.

Kars, Ardahan, Iğdır kültürü Başkent'te tanıtıldı Kars, Ardahan, Iğdır kültürü Başkent'te tanıtıldı

- #MıyMıyYok - Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bakan Dönmez'i böyle uyardı: Öyle mıy mıy yok.

- #SADAT - Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, SADAT ile bir alakaları olmadığını söyledi.

- #AskıdaBilet - Batman Üniversitesi hayırseverlerden topladığı yardımlarla öğrenciler için askıda otobüs bileti uygulaması başlattı.

- #HıncalUluc - Defne Joy Foster'ın annesi, Hıncal Uluç'un ölümünün ardından 'Defne onu kapıda bekliyor' dedi.

- #ISKUR - İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında İŞKUR Genel Müdürlüğünde çalışan bazı memurların, ihale yoluyla düzenlenen meslek edindirme ve işbaşı eğitim programlarında usulsüzlük yaparak kurumu 20 milyon lira zarara uğrattıkları belirlendi.

- #MahsaAmini - Kıyafetlerinden dolayı Ahlak Polisi tarafından öldürülen Mahsa Amini'nin ardından başlayan protestolarda, yabancı uyruklu 40 kişi tutuklandı.

- #öğretmenekadro - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, tüm öğretmenlere ayrım yapılmaksızın kadroya alınması gerektiğini söyledi.

- #Basbug - İlker Başbuğ’un davası karar için 14 Şubat 2023 tarihine ertelendi.

- #NahOyAlırsın - Meclis'te şimdi de ''nah oy alırsın'' tartışması. Milli Savunma Bakanlığı bütçe görüşmelerinde gergin anlar yaşandı.

- #Yusufeli - Kurulu gücü 558 megavat olan Yusufeli Barajı ve HES'in Türkiye ekonomisine katkısının yıllık 5 milyar TL olması bekleniyor.

- #MansurYavas - İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden ihale aldı. Bunun üzerine Mansur Yavaş, "Gidip ekmeğini başka yerden yeseydi" açıklaması yaptı.