ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberden takip edebilirsiniz.

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- Tel Rıfat - Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları, Suriye'deki PKK/YPG mevzilerinin imhası için operasyon başlattı.

- #MedicalPark - Medical Park Hastanesi'nde skandal. Hemşireler cihaza bağlı felçli hastanın ağzını ve boğazını sıkarken görüntüleri ortaya çıktı.

- Öğretmenlik - Bugün yapılan sınavın ardından, sınavda başarılı öğretmenlere uzman öğretmen ve başöğretmen unvanı verilecek. Maaşlarında ve derecelerinde yükselme yapılacak.

- #MuratDağıYasamdır - MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, mahkeme kararına rağmen altın madeni şirketinin Murat Dağı'nı katletmek için tekrar yola çıktığını belirterek, Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'dan buraya sahip çıkmasını istedi.

- #Matrah - Sıfır otomobil almak isteyenlerin beklediği matrah düzenlemesinin, 1 Aralık tarihinde yürürlüğe gireceği öğrenildi.

- #iskembe - Ankara - Ankara'nın Çubuk ilçesinde bir mezbahanede kurtlanan işkembelerin temizlenerek, tekrar piyasaya sürüldüğü ortaya çıktı.

- #Cincıkmadı - Suriyeliler tarafından "cin çıkarma" gerekçesiyle müdahale ettiği bir kişi öldü. Olayla ilgili Suriye uyruklu 6 şüpheli gözaltına alındı.

Drift yapan sürücüye 36 bin lira ceza Drift yapan sürücüye 36 bin lira ceza

- #OrtakAkıl - Koyun sürüsünde 'ortak akıl' bulundu. Sürüdeki koyunlar, ortak akla ulaşıp liderlerini değiştiriyor.

- #altın - #dolar - Bu hafta yatırım araçlarından borsa ve dolar kazandırırken, altın kaybettirdi. Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftayı ortalama yüzde 1,60 kazançla tamamladı.

- #Nokta - MİT'in, Suriye Milli Ordusu'na bağlı yerel güçlerle, Suriye'nin kuzeyinde düzenlediği operasyonlarda 11 DEAŞ'lı terörist yakalandı,

- #RekorZam - Pasaport ücretlerine uygulanacak zam oranlarını belirleyen ‘yeniden değerleme oranı’ bu yılda yüzde 123 ile rekor kırdı.

- #Sedat_Peker - Sedat Peker'in ismini gündeme getirmesinin ardından öldürüleceğine ilişkin müracaatta bulunan Eski Sivas Ülkü Ocakları Başkanı Oğuz Bulut, silahlı saldırıya uğradı.

- #ZamGeldi - Her ayın birinde güncellenen sıfır otomobil fiyatlarına, ay ortasında yüzde 2 ila 6 arasında ikinci zam geldi.

- #YasakElma - Yasak Elma dizisinin Engin kararterini canlandıran oyuncu Bekir Aksoy'un, İstiklal'deki bombalı saldırı esnasında eşiyle beraber Taksim'de olduğu öğrenildi. 

- #GazzeYandı - Gazze'deki mülteci kampında çıkan yangında, 21 kişi öldü. Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, yangında ölenler için ulusal yas ilan etti.