ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberden takip edebilirsiniz.

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #MasadanKalk - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İYİ Parti'nin Altılı Masa'dan ayrılarak milli ve yerli bir duruş sergilemesini beklediklerini söyledi.

- #TOKİ - TOKİ tarafından yürütülen Sosyal Konut Projesi kapsamında 11 ilde daha kura çekim takvimi belirlendi.

- Merve Boluğur - Merve Boluğur ayrılığı açıkladı. 1.5 ay süren evliliğin ardından kocası Mert Aydın boşanma davası açacak. 

- #Hacı - Beyoğlu İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırının faili olarak yakalanan terörist Ahlam Albashır'ın emniyetteki ilk sorgusunda, saldırı emrini PKK terör örgütünün "Hacı" kod adlı sözde yöneticisinden aldığını söylediği öğrenildi.

- #MahsaAmini - Huzistan eyaletine bağlı İze kentinde düzenlenen protestolar sırasında seyir halindeki 2 motosikletten polis ve göstericilerin üzerine ateş açıldı.

- #Fatih'tepatladı - Fatih'te binanın doğal gaz kutusu patladı: 10 yaralı. Patlamanın ardından çıkan yangın söndürüldü.

Gardiyanlara 'yaka kamerası' yolda Gardiyanlara 'yaka kamerası' yolda

- #İstiklalBizim - Beyoğlu Belediyesi, dini liderler ve 39 ülkenin başkonsolosu İstiklal Caddesi'nde birlik ve beraberlik yürüyüşü düzenledi.

- #patlama - #yangin - İstanul'un Fatih semtinde bir araçta çıkan yangın, diğer araçlara da sıçradı. Bazı araçlardaki LPG deposunun patlaması ise vatandaşlarda korkuya neden oldu.

- #MSBpromosyon - Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, personelin maaş promosyonu için kamu ve özel olmak üzere 5 bankadan promosyon teklifi alınması için talimat verdi.

- #KYKBURS - Gençlik Spor Bakanlığı, KYK burs başvurularının başladığını duyurdu.