ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberden takip edebilirsiniz.

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #KKTC - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) kuruluşunun 39. yıl dönümü, ülke genelinde düzenlenen tören ve etkinliklerle kutlanıyor.

- #KYKBURS - Gençlik Spor Bakanlığı, KYK burs başvurularının başladığını duyurdu.

Kapıkule Gümrük Kapısı'nda uyuşturucu ele geçirildi Kapıkule Gümrük Kapısı'nda uyuşturucu ele geçirildi

- #Girdap - 50 ilde gerçekleştirilen Girdap operasyonunun hedefinde 264 şüpheli vardı.

- #EYT - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT'nin nasıl olacağı ile ilgili çerçeveyi büyük oranda çizdi.

- Kurtlar Vadisi - Necati Şaşmaz, çekimlere devam ettiklerini ve ocak gibi başlamayı düşündüklerini dile getirdi.

- #intihar - Taksim İstiklal Caddesi'ne bombayı bırakan kadın teröristin evde yakalanma anında neden boğazının sıkıldığına uzmanlar açıklık getirdi.

- #yunan - Sahil Güvenlik, Yunanistan tarafından itilen 199 göçmeni kurtardı, yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan 1 kişiyi de yakaladı.

- #Anahtarpaspasınaltında - Hatay'da anahtarını evde unutan 72 yaşındaki kişi, eve camdan girmek isteyince halatta asılı kaldı.

- #AltılıMasa - Altılı Masa'nın toplantısının ardından başörtüsü özgürlüğü konusundaki anayasa değişikliği, yürürlüğe giren sansür yasası ve ortak Cumhurbaşkanı adayı konularında ortak açıklama yapıldı.

- #cocuklarokula - Milli Eğitim Bakanı Özer, yıl sonuna kadar 5 yaş çocukların tamamını okullu yapacaklarını söyledi.

- #Kobani - Suriye uyruklu terörist Ahlam Albashır, sorgusunda "PKK/PYD/YPG terör örgütünce istihbarat elemanı olarak yetiştirildiğini ve Afrin'den Türkiye'ye eylem yapmak için kaçak yollarla girdiği" beyanında bulundu.

- #reddediyoruz - İçişleri Bakanı Soylu: "Amerikan Büyükelçiliğinin taziye dilemesini kabul etmiyoruz, reddediyoruz" dedi.

- #kirmizigul - İstanbul Taksim'e bombayı koyan terörist kadının kendini gizlemek için başörtü taktığı, elinde ise kırmızı gül olduğu, askeri pantolon giydiği ortaya çıktı.