ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberden takip edebilirsiniz.

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

Kamuya şartsız ve KPSS'siz işe alım yapılacak Kamuya şartsız ve KPSS'siz işe alım yapılacak

- #MahsaAmini - #Idam - İran'da Mahsa Amini'nin ahlak polisi tarafından öldürülmesinin ardından başlayan protestolarda tutuklananlardan bir kişiye idam cezası verildi.

- #Patlama - İstanbul'daki patlamaya yol açan bombanın bir kadın tarafından çanta içerisinde bıraktığı tespit edildi. Yaralı sayısının ise 81'e yükseldiği açıklandı.

- #Hablemitoglu - Necip Hablemitoğlu cinayetinin üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen soruşturması tamamlanabildi. 

- 1999oncesi5000gun - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "EYT'de 1999 öncesi ve 5000 prim gün şartı değişmeyecek" dedi.

- #OnurSener - Ankara’da istek parçasını bilmediği için bürokratlar tarafından öldürülen sanatçı Onur Şener cinayetiyle ilgili iddianame hazırlandı.

- #madenocağı - Amasra'da 42 madencinin yaşamını yitirdiği maden ocağı faciasında, maden ocağının sorunlu olduğu, 7 yıl önce kapatıldığı ortaya çıktı.