ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #Hablemitoglu - Necip Hablemitoğlu cinayetinin üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen soruşturması tamamlanabildi. 

- 1999oncesi5000gun - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "EYT'de 1999 öncesi ve 5000 prim gün şartı değişmeyecek" dedi.

- #OnurSener - Ankara’da istek parçasını bilmediği için bürokratlar tarafından öldürülen sanatçı Onur Şener cinayetiyle ilgili iddianame hazırlandı.

Kastamonu'da hastanede çıkan yangında 8 kişi dumandan etkilendi Kastamonu'da hastanede çıkan yangında 8 kişi dumandan etkilendi

- #madenocağı - Amasra'da 42 madencinin yaşamını yitirdiği maden ocağı faciasında, maden ocağının sorunlu olduğu, 7 yıl önce kapatıldığı ortaya çıktı.

- #EYT - Vedat Bilgin, Emeklilikte Yaşa Takılanlara (EYT) ilişkin yasal düzenlemenin Aralık ayında Meclis'e getirileceğini açıkladı.

- #KPSS - KPSS sonucuna göre Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığı'na müracaat edecek adaylar için tercih klavuzu yayımlandı.

- #Kadroya - Vedat Bilgin, sözleşmeli memurları bu ay içerisinde kadrolu hale getireceklerini açıkladı.

- #ElonMusk - Elon Musk, Twitter'ı satın aldıktan sonra başlattığı değişimlere uzaktan çalışma dönemini sonlandırarak devam ediyor.