ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sıralara yükselen trend haberleri (trendmaps) ile sondakika haberlerini sizin için derledik. 

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

Parti binasında işkence yapan il başkanı ve 4 kişi tutuklandı Parti binasında işkence yapan il başkanı ve 4 kişi tutuklandı

- #EYT - Vedat Bilgin, Emeklilikte Yaşa Takılanlara (EYT) ilişkin yasal düzenlemenin Aralık ayında Meclis'e getirileceğini açıkladı.

- #KPSS - KPSS sonucuna göre Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığı'na müracaat edecek adaylar için tercih klavuzu yayımlandı.

- #Kadroya - Vedat Bilgin, sözleşmeli memurları bu ay içerisinde kadrolu hale getireceklerini açıkladı.

- #makarna - Aydın'ın 4 ilçesinde taşımalı sistemle eğitim gören 133 öğrenci ile 45 sporcu, yedikleri makarnadan zehirlendiği ortaya çıktı.

- #ElonMusk - Elon Musk, Twitter'ı satın aldıktan sonra başlattığı değişimlere uzaktan çalışma dönemini sonlandırarak devam ediyor.

- Afgan - Ankara'nın Altındağ ilçesinde bir evde Afganistan uyruklu 5 kişinin cesedi bulundu.

- Otomobilde ÖTV - Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, otomotivde ÖTV indiriminin gündemlerinde olmadığını açıkladı.

- #MaviTik - Twitter'ı satın alan Elon Musk'ın ücretli kullanım uygulaması kapsamında Türye'de mavi tik kullanım ücreti belirlendi.

- #MahsaAmini - İran'da yaklaşık 2 ay önce Mahsa Amini'nin ölümünün ardından başlayan sokak gösterilerine katılan eylemcilerden gözaltına alınanlardan bazıları idamla yargılanıyor.

- #Bomba - Şırnak'ta düzenlenen konserde bomba patlayacağına ilişkin paylaşımda bulunan kişi, "halkı yanıltıcı bilgiyi yaymak" suçundan gözaltına alındı.

- #kriptopara - Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, işlem hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto borsası olan FTX’i satın almaktan vazgeçtiğini duyurdu.

- #Instagram - Instagram uzun bir sürenin ardından masaüstü sürümünü yeniledi. Ardından da içerik planlama özelliğini duyurdu.