Twitter'da bugün gündemde yer alan hashtag ve trendlerdeki haberleri sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberde.

ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sralara yükselen trend haberleri ile sondakika haberlerini sizin için derledik.

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- Bursa - Bursa'da aniden sağanak yağış sele neden oldu, otobüs terminaline yıldırım düştü, çatı çöktü. Çok sayıda araç hasar gördü, şans eseri yaralanan olmadı.

- Leent Göktaş - Necip Hablemitoğlu suikastının katil zanlılarından firarda bulunan emekli albay Levent Göktaş için Interpol tarafından kırmızı bülten çıkarıldı.

- #polisiminyanındayım - Emniyet Genel Müdürlüğü ile Vakıfbank arasındaki pazarlıkta anlaşma henüz sağlanamadı. Personel Vakıfbank haricindeki diğer bankalarla da görüşülmesini istiyor.

- #ÖğretmenlerGözaltında - Basın açıklaması yapmak isteyen özel sektör öğretmenlerinin gözaltına alınıp, daha sonra serbest bırakılmalarına tepkiler sürüyor

BM Genel Sekreteri Guterres'ten Emine Erdoğan'a "sıfır atık" teşekkürü BM Genel Sekreteri Guterres'ten Emine Erdoğan'a "sıfır atık" teşekkürü

- #Kuşadası - #deprem - İlki 4,7 büyüklüğünde olan sarsıntının ardından 5,1 büyüklüğünde ikinci bir deprem daha meydana geldi.

- Gorbaçov - Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nin (SSCB) son devlet başkanı Mihail Gorbaçov hayatını kaybetti. Gorbaçov, 92 yaşında idi.

- #TasraEGMyeuyma - Emniyet Genel Müdürlüğü ile Vakıfbank arasındaki pazarlıkta anlaşma henüz sağlanamadı. Personel Vakıfbank haricindeki diğer bankalarla da görüşülmesini istiyor.

- #PEDOFİLİ - Şanlıurfa'da imamlık yapan Mehmet Şükrü Dörtbudak, çocukların açık giysiler giymesinden dolayı Pedofili olaylarının arttığını ileri sürdü.

- Athena - Ankara'da yapılacak Athena grubunun konserine Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın yaptığı paylaşım tepki çekti.

- #tercih2022 - #ekkontenjanlarartırılsın - YKS sonuçlarına göre üniversiteye kayıt yaptırılmayan bölümlerin ek kontenjanlarının ÖSYM tarafından açıklanması bekleniyor.

- #Thodex - Kırmızı bültenle aranan Thodex'in kurucusu Fatih Özer'in Arnavutluk'un Vlora kentinde yakalandı.

- Abdullah Gül - Uzun süredir siyasetten uzak duran ve sessiz kalan Abdullah Gül, son günlerde açıklamalarıyla gündeme gelmeye başladı.

- Devlet Bahçeli - Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, MHP Genel Merkezi'nde Devlet Bahçeli ile baş başa yaptığı görüşmenin fotoğrafını "Genel Başkanım" hitabıyla paylaştı.

-#uensalban - #zehrataskesenlioglu - Sedat Peker'in rüşvet iddialarına adı karışan AK Partili Zehra Taşkesenlioğlu'nun boşanma aşamasındaki eşi Ünsal Ban, yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalandı.

- #SAVCIARANIYOR - CHP, DEVA Partisi ve Zafer Partisi, Sedat Peker'in rüşvet iddialarına ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.