Twitter'da bugün gündemde yer alan hashtag ve trendlerdeki haberleri sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberde.

ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sralara yükselen trend haberleri ile sondakika haberlerini sizin için derledik.

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

Twitter'daki hashtag ve trendler (28 Eylül) Twitter'daki hashtag ve trendler (28 Eylül)

- Athena - Ankara'da yapılacak Athena grubunun konserine Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın yaptığı paylaşım tepki çekti.

- #ekkontenjanlarartırılsın - YKS sonuçlarına göre üniversiteye kayıt yaptırılmayan bölümlerin ek kontenjanlarının ÖSYM tarafından açıklanması bekleniyor.

- #Thodex - Kırmızı bültenle aranan Thodex'in kurucusu Fatih Özer'in Arnavutluk'un Vlora kentinde yakalandı.

- Tam 100 - 26 Ağustos sabahı başlayan Büyük Taarruz, 30 Ağustos 1922'de zaferle sonuçlanmıştı. Türkiye Cumhuriyeti'nin bu büyük Zafer'inin 100'üncü yıldönümü kutlu olsun.

- Abdullah Gül - Uzun süredir siyasetten uzak duran ve sessiz kalan Abdullah Gül, son günlerde açıklamalarıyla gündeme gelmeye başladı.

- #EGMninpromosyonu - Emniyet Genel Müdürlüğü ile Vakıfbank arasındaki pazarlıkta anlaşma henüz sağlanamadı. Personel Vakıfbank haricindeki diğer bankalarla da görüşülmesini istiyor.

- #PEDOFİLİ - Şanlıurfa'da imamlık yapan Mehmet Şükrü Dörtbudak, çocukların açık giysiler giymesinden dolayı Pedofili olaylarının arttığını ileri sürdü.

- Devlet Bahçeli - Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, MHP Genel Merkezi'nde Devlet Bahçeli ile baş başa yaptığı görüşmenin fotoğrafını "Genel Başkanım" hitabıyla paylaştı.

- Abdullah Gül - Uzun süredir siyasetten uzak duran ve sessiz kalan Abdullah Gül, son günlerde açıklamalarıyla gündeme gelmeye başladı.

-#uensalban - #zehrataskesenlioglu - Sedat Peker'in rüşvet iddialarına adı karışan AK Partili Zehra Taşkesenlioğlu'nun boşanma aşamasındaki eşi Ünsal Ban, yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalandı.

- Gülşen - İmam hatiplilere "sapık" dediği gerekçesiyle tutuklanan Şarkıcı Gülşen, tahliye edildi.

- #SAVCIARANIYOR - CHP, DEVA Partisi ve Zafer Partisi, Sedat Peker'in rüşvet iddialarına ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

- #zehrataskesenlioglu - Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in rüşvet iddialarında adı geçen AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, sessizliğini bozdu.

- #SavcılarNEREDE - Suç örgütü lideri Sedat Peker'in ifşa ettiği Rüşvet iddialarına ilişkin, siyasiler savcıları göreve davet etti.

- #SedatPeker - Çete lideri Sedat Peker’den Saray’a uzanan rüşvet ağı iddiası: Erdoğan’ın danışmanı Serkan Taranoğlu ve AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu da var.

- #AğrıİŞKUR - Gıyas Güven - Ağrı İŞKUR İl Müdürü Gıyas Güven, araçta kadınla cinsel ilişkiye girdiği görüntüleri gündem oldu. Güven'in kadınları iş vaadiyle kandırıp ilişkiye girdiği iddia ediliyor.