Twitter'da bugün gündemde yer alan hashtag ve trendlerdeki haberleri sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberde.

ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sralara yükselen trend haberleri ile sondakika haberlerini sizin için derledik.

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- Kaçakçı Cafer - Halk TV sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu'na ait boğaza nazır kaçak villanın yıkımına başlandı.

- Ömer Erdoğan - MKE Ankaragücü'nde teknik direktör Mustafa Dalcı, maçın ardından istifa ettiğini açıkladı. Takımın başına Ömer Erdoğan'ın geçeceği konuşuluyor.

- Makbule Özer - 80 yaşındaki Makbule Özer'in Kürtçe tercüman olmadan sağlık kontrolünde kendini ifade edemediği için cezaevine gönderildiği iddia edildi.

- AK Parti İstanbul İl Başkanı - AK Parti İstanbul İl Başkanı Nuri Kabaktepe'nin annesi hayatını kaybetti.

- Beyoğlu'nda 4 - Beyoğlu'nda metruk bir binanın duvarında çökme meydana geldi.

- Radar - S-300 - Ege ve Doğu Akdeniz'de görev uçuşu yapan Türk jetlerine, Yunanistan'a ait S-300 hava savunma sistemi tarafından radar kilidi atıldı.

- #SavcılarNerede - Suç örgütü lideri Sedat Peker'in ifşa ettiği Rüşvet iddialarına ilişkin, siyasiler savcıları göreve davet etti.

- #MineTozlu - Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddiaları ile gündeme gelen Marka Yatırım Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren, canlı yayında rüşvet sürecini anlattı.

- #benzin - Motorine gelen zamların ardından Benzinin litre fiyatına pazartesi gecesinden itibaren 1 lira 5 kuruş indirim geleceği öğrenildi.

- Zehra Taşkesenlioğlu - Çete lideri Sedat Peker’den Saray’a uzanan rüşvet ağı iddiası: Erdoğan’ın danışmanı Serkan Taranoğlu ve AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu da var.

- #EGMpromosyonuiptalEt - #PromosyonYenilensin - Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) personelinin promosyondaki adaletsizliğe tepkileri üzerine yeni sözleşme yapılması için görüşmeler başladı.

- Hutbe - Atatürk - Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, Cuma hutbesinde Atatürk'ün ismine yer verilmesini Afyonkarahisar'da protesto etti.

- #GenelAf - Türkiye'nin Sesi Altın Çağ Partisi (SES) Gene Başkanı Ayhan Bilgen, adli ve siyasi ayrım yapılmaksızın genel af çıkarılması gerektiğini söyledi.

- #kykyurt - Üniversitelere kayıtların yaptırılmasıyla birlikte ailelerde ve öğrencilerde barınma sorunu başladı. Ülkemizdeki yurt kapasitesine göre 10 öğrenciden sadece 1'i yurtlara yerleşebilecek.

- Abdullah Gül - AK Parti'nin kurucu üç isminden biri olan Abdullah Gül'ün yeniden Cumhurbaşkanı adayı olma ihtimali kulislerde konuşulmaya başlandı.

- Ağrı İŞKUR - Gıyas Güven - Ağrı İŞKUR İl Müdürü Gıyas Güven, araçta kadınla cinsel ilişkiye girdiği görüntüleri gündem oldu. Güven'in kadınları iş vaadiyle kandırıp ilişkiye girdiği iddia ediliyor.

-#VAKIFBANKEGMpromosyonuiptalEt - Vakıfbank - Emniyet personeli için 2022-2027 dönemini kapsayan 5 yıllık maaş promosyonu sözleşmesi 18 Mart 2022'de Türkiye Vakıflar Bankası AŞ ile imzalandığının anımsatıldığı açıklamada, promosyon ödemelerinde 104 liradan 300 liraya çıkarak yüzde 188 artış sağlandı.

Saldırı hazırlığındaki 2 terörist öldürüldü Saldırı hazırlığındaki 2 terörist öldürüldü