Twitter'da bugün gündemde yer alan hashtag ve trendlerdeki haberleri sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberde.

ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sralara yükselen trend haberleri ile sondakika haberlerini sizin için derledik.

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #benzin - Motorine gelen zamların ardından Benzinin litre fiyatına pazartesi gecesinden itibaren 1 lira 5 kuruş indirim geleceği öğrenildi.

- Zehra Taşkesenlioğlu - Çete lideri Sedat Peker’den Saray’a uzanan rüşvet ağı iddiası: Erdoğan’ın danışmanı Serkan Taranoğlu ve AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu da var.

- #EGMpromosyonuiptalEt - #PromosyonYenilensin - Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) personelinin promosyondaki adaletsizliğe tepkileri üzerine yeni sözleşme yapılması için görüşmeler başladı.

- Hutbe - Atatürk - Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, Cuma hutbesinde Atatürk'ün ismine yer verilmesini Afyonkarahisar'da protesto etti.

- #GenelAf - Türkiye'nin Sesi Altın Çağ Partisi (SES) Gene Başkanı Ayhan Bilgen, adli ve siyasi ayrım yapılmaksızın genel af çıkarılması gerektiğini söyledi.

- #kykyurt - Üniversitelere kayıtların yaptırılmasıyla birlikte ailelerde ve öğrencilerde barınma sorunu başladı. Ülkemizdeki yurt kapasitesine göre 10 öğrenciden sadece 1'i yurtlara yerleşebilecek.

- Abdullah Gül - AK Parti'nin kurucu üç isminden biri olan Abdullah Gül'ün yeniden Cumhurbaşkanı adayı olma ihtimali kulislerde konuşulmaya başlandı.

- Ağrı İŞKUR - Gıyas Güven - Ağrı İŞKUR İl Müdürü Gıyas Güven, araçta kadınla cinsel ilişkiye girdiği görüntüleri gündem oldu. Güven'in kadınları iş vaadiyle kandırıp ilişkiye girdiği iddia ediliyor.

- #SAPIK - Şarkıcı Gülşen'den hadsiz sözler: 'Sapık' diyerek imam hatiplileri hedef aldı. Gülşen hakkında soruşturma başlatıldı.

- Şırnak - #katliam - Şırnak'ta Hasan Karaaslan vahşeti yaşandı. Pompalı tüfekle eşini ve üç kızını uykularında öldüren 40 yaşındaki cani baba, silahıyla polise teslim oldu.

-#VAKIFBANKEGMpromosyonuiptalEt - Vakıfbank - Emniyet personeli için 2022-2027 dönemini kapsayan 5 yıllık maaş promosyonu sözleşmesi 18 Mart 2022'de Türkiye Vakıflar Bankası AŞ ile imzalandığının anımsatıldığı açıklamada, promosyon ödemelerinde 104 liradan 300 liraya çıkarak yüzde 188 artış sağlandı.

Ardahan'da deprem oldu Kars'ta 25 ev yıkıldı Ardahan'da deprem oldu Kars'ta 25 ev yıkıldı