Twitter'da bugün gündemde yer alan hashtag ve trendlerdeki haberleri sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberde.

ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sralara yükselen trend haberleri ile sondakika haberlerini sizin için derledik.

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #GenelAf - Türkiye'nin Sesi Altın Çağ Partisi (SES) Gene Başkanı Ayhan Bilgen, adli ve siyasi ayrım yapılmaksızın genel af çıkarılması gerektiğini söyledi.

Sağlık Bakanlığı promosyon revizesi Sağlık Bakanlığı promosyon revizesi

- #denizli - Denizli'nin Pamukkale ilçesinde yolcu otobüsü devrildi. Kazada yaralanan 28 kişi, ekiplerin yardımıyla hastaneye kaldırıldı.

- #kykyurt - Üniversitelere kayıtların yaptırılmasıyla birlikte ailelerde ve öğrencilerde barınma sorunu başladı. Ülkemizdeki yurt kapasitesine göre 10 öğrenciden sadece 1'i yurtlara yerleşebilecek.

- Abdullah Gül - AK Parti'nin kurucu üç isminden biri olan Abdullah Gül'ün yeniden Cumhurbaşkanı adayı olma ihtimali kulislerde konuşulmaya başlandı.

- Ağrı İŞKUR - Gıyas Güven - Ağrı İŞKUR İl Müdürü Gıyas Güven, araçta kadınla cinsel ilişkiye girdiği görüntüleri gündem oldu. Güven'in kadınları iş vaadiyle kandırıp ilişkiye girdiği iddia ediliyor.

- #SAPIK - Şarkıcı Gülşen'den hadsiz sözler: 'Sapık' diyerek imam hatiplileri hedef aldı. Gülşen hakkında soruşturma başlatıldı.

- Şırnak - #katliam - Şırnak'ta Hasan Karaaslan vahşeti yaşandı. Pompalı tüfekle eşini ve üç kızını uykularında öldüren 40 yaşındaki cani baba, silahıyla polise teslim oldu.

-#VAKIFBANKEGMpromosyonuiptalEt - Vakıfbank - Emniyet personeli için 2022-2027 dönemini kapsayan 5 yıllık maaş promosyonu sözleşmesi 18 Mart 2022'de Türkiye Vakıflar Bankası AŞ ile imzalandığının anımsatıldığı açıklamada, promosyon ödemelerinde 104 liradan 300 liraya çıkarak yüzde 188 artış sağlandı.

- #AileBakanlığındaŞok - Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nda ek dersli meslek elemanı olarak çalışan personel, hiç bir özlük hakkı olmadan çalıştırılmalarına isyan etti.

- #YaşŞartınıUnutun - Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), hükümet tarafından başlatılan çalışmalarda yasal düzenlemelere herhangi bir yaş şartı konulmamasını talep ediyor.

-#ektercihkontenjanistiyoruz #KONTENJANLARARTSIN - YKS sonuçlarına göre herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen adaylar, ek tercihlerde kontenjanların artırılması talep ediliyor.