Twitter'da bugün gündemde yer alan hashtag ve trendlerdeki haberleri sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberde.

ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sralara yükselen trend haberleri sizin için derledik.

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #kykyurt - Üniversitelere kayıtların yaptırılmasıyla birlikte ailelerde ve öğrencilerde barınma sorunu başladı. Ülkemizdeki yurt kapasitesine göre 10 öğrenciden sadece 1'i yurtlara yerleşebilecek.

- Abdullah Gül - AK Parti'nin kurucu üç isminden biri olan Abdullah Gül'ün yeniden Cumhurbaşkanı adayı olma ihtimali kulislerde konuşulmaya başlandı.

- Ağrı İŞKUR - Gıyas Güven - Ağrı İŞKUR İl Müdürü Gıyas Güven, araçta kadınla cinsel ilişkiye girdiği görüntüleri gündem oldu. Güven'in kadınları iş vaadiyle kandırıp ilişkiye girdiği iddia ediliyor.

TOKİ'nin kazananı halk değil Halk Bank oldu TOKİ'nin kazananı halk değil Halk Bank oldu

- #GülşenTutuklansın - #SAPIK - Şarkıcı Gülşen'den hadsiz sözler: 'Sapık' diyerek imam hatiplileri hedef aldı. Gülşen hakkında soruşturma başlatıldı.

- #şeriat - İlahiyatçı Ebubekir Sifil, "Adam keyfi olarak namazı sürekli biçimde aksatıyorsa cezaya çarptırılır. Çağırılır, dövülür, devam ederse taziren öldürülebilir" dedi. 

- #kykyurt - Üniversiteye yerleşmeye hak kazanan öğrencilerin yurt telaşı başladı. Ev kiralarının artması ve alım gücünün azalmasının ardından her ilde barınma sorunu başladı.

- Cumhurbaşkanı Başdanışmanı - Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı, Hamza Yerlikaya’nın lise diplomasının sahte olduğu mahkeme kararıyla tecillendi.

- Emine Erdoğan - Emine Erdoğan, Ankara'nın Ayaş ilçesinde domates tarlasında, yerli ata tohumlarını yıllar sonra toprakla buluşturan kadın çiftçilerle bir araya geldi.

- SGKdaYolsuzluk - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından SGK’da gündeme gelen yolsuzluk iddialarıyla Bakanlığın suç duyurusu üzerine soruşturma başlatıldı. 

- Boğaziçi Üniversitesi - Boğaziçi Üniversitesi’nde uzun yıllardır ders veren 16 akademisyenin ders vermesi engellenerek, ofislerini boşaltmaları istendi.

- Şırnak - #katliam - Şırnak'ta Hasan Karaaslan vahşeti yaşandı. Pompalı tüfekle eşini ve üç kızını uykularında öldüren 40 yaşındaki cani baba, silahıyla polise teslim oldu.

- Boğaziçi Üniversitesi - Boğaziçi Üniversitesi’nde uzun yıllardır ders veren 16 akademisyenin ders vermesi engellenerek, ofislerini boşaltmaları istendi

- Muğla Valiliği - #MilyonFest - Muğla’nın Fethiye Belediyesi tarafından düzenlenmesi planlanan ve 16 sanatçının katılacağı Milyon Fest Fethiye Festivali, Muğla Valiliği tarafından iptal edildi.

-#EGMPromosyonuiptalEt - Vakıfbank - Emniyet personeli için 2022-2027 dönemini kapsayan 5 yıllık maaş promosyonu sözleşmesi 18 Mart 2022'de Türkiye Vakıflar Bankası AŞ ile imzalandığının anımsatıldığı açıklamada, promosyon ödemelerinde 104 liradan 300 liraya çıkarak yüzde 188 artış sağlandı.

- #AileBakanlığındaŞok - Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nda ek dersli meslek elemanı olarak çalışan personel, hiç bir özlük hakkı olmadan çalıştırılmalarına isyan etti.

- Bekir Bozdağ - Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, arabuluculuk sınavında 72 aldı. Arabuluculuk sınav barajını 90'dan 70'e indirdi.

- İstanbul Havalimanı - Devlet - Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu, İstanbul Havalimanı için görüşmek isteyenlerin olduğunu açıkladı.

- #YaşŞartınıUnutun - Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), hükümet tarafından başlatılan çalışmalarda yasal düzenlemelere herhangi bir yaş şartı konulmamasını talep ediyor.

-#ektercihkontenjanistiyoruz #KONTENJANLARARTSIN - YKS sonuçlarına göre herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen adaylar, ek tercihlerde kontenjanların artırılması talep ediliyor.