Twitter'da bugün gündemde yer alan hashtag ve trendlerdeki haberleri sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberde.

ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sralara yükselen trend haberleri sizin için derledik.

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #AileBakanlığındaŞok - Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nda ek dersli meslek elemanı olarak çalışan personel, hiç bir özlük hakkı olmadan çalıştırılmalarına isyan etti.

- Bekir Bozdağ - Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, arabuluculuk sınavında 72 aldı. Arabuluculuk sınav barajını 90'dan 70'e indirdi.

- İstanbul Havalimanı - Devlet - Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu, İstanbul Havalimanı için görüşmek isteyenlerin olduğunu açıkladı.

- 5816SayılıKanunKaldırılsın - 5816 Sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun'un kaldırılmasına yönelik sosyal medyada tartışma başlatıldı.

- Ali Babacan - DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ekonomik krizden çıkış planının ellerinde olduğunu, iktidara geldiklerinde uygulamaya koyacaklarını söyledi.

Meteoroloji'den Batı Karadeniz için kuvvetli yağış uyarısı Meteoroloji'den Batı Karadeniz için kuvvetli yağış uyarısı

- #ErkenSecim - AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, seçim takviminde değişiklik olmadığını belirterek, "Erken seçim ve benzeri spekülasyonların ne bir temeli ne bir manası var" dedi.

- Göç İdaresi Başkanlığı - İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı, bu yıl içinde sınır dışı edilen kaçak göçmen sayısının, 72 bin 578 olduğunu açıkladı.

- Süleyman Soylu -  Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında “görevi kötüye kullanma” ve “iftira” gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Avcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir mektup da yazdı.

- Sigara - Sigara fiyatlarına gelen düzenlemelerin ardından en ucuz sigara 25 lira 50 kuruş, en pahalı sigara ise 40 liraya yükseltildi.

- Sözleşmeli - Milli Savunma Bakanlığı, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı adına yapacağı 2022 yılı 3. dönem sözleşmeli er başvurularının başladığını duyurdu.

-#HAVRİTAKAPATILDI - Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliğince, sokak köpeklerinin anlık konum bilgilerini harita üzerinde gösteren "havrita.com" sitesine erişim engellendi.

- Adalet Bakanlığı - #yetkilisendikaistifa - Adalet Bakanlığı, Vakıfbank ile yaptığı promosyon anlaşmasının detaylarını açıkladı.

- #ales2022 - ÖSYM, ALES soru ve cevaplarının erişime açıldığını, tem soru kitapçıklarına ulaşılabileceğini açıkladı.  

- AYYAŞ EKREM - #SARHOŞ - İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun bir mekan çıkışı basın mensuplarına sarhoş bir şekilde açıklama yaptığı görüntüleri yayınlandı.

- #YaşŞartınıUnutun - Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), hükümet tarafından başlatılan çalışmalarda yasal düzenlemelere herhangi bir yaş şartı konulmamasını talep ediyor.

- #KazaDeğilCinayet -  Amasya, Bursa, Muğla, Sakarya ve Burdur'da meydana gelen trafik kazalarında toplam 7 kişi yaşamını yitirdi, 47 kişi yaralandı.

- #domatesgribi - Pandemi'nin ardından çıkan Maymun Çiçeği salgınının ardından şimdi de çocukları tehdit eden Domates gribi çıktı.

- Cübbeli Ahmet - Cübbeli Ahmet Hoca, katıldığı televizyon programında terör örgütü FETÖ'nün erkeklerine kendi medresesinde yetiştirdiği kızlardan vermediğini söyledi.

Atatürk Orman Çiftliği - Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Atatürk Orman Çiftliği alanında Atatürk’ün adı silinerek “Beştepe Millet Ormanı” ihalesi yapılmasını yargıya taşıdı. 

-#ektercihkontenjanistiyoruz #KONTENJANLARARTSIN - YKS sonuçlarına göre herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen adaylar, ek tercihlerde kontenjanların artırılması talep ediliyor.

- #HavritaKAPATILSIN - Sokak köpeklerinin yerlerinin tespit edilmesi için kullanılan ve hayvan ölümlerinin artmasından sorumlu tutulan “Havrita” (Başıboş Köpek Haritası) isimli sitenin kapatılması isteniyor.

- #civancanova - Usta oyuncu Civan Canova 67 yaşında hayatını kaybetti. Civan Canova'nın akciğerinde kitle tespit edilmişti.