ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sralara yükselen trend haberleri sizin için derledik.

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

-#ektercihkontenjanistiyoruz #KONTENJANLARARTSIN - YKS sonuçlarına göre herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen adaylar, ek tercihlerde kontenjanların artırılması talep ediliyor.

- Kim Min Jae - İtalya Serie A'nın 2. haftasında Napoli, sahasında Monza'yı 4-0'lık skorla mağlup ederken Kim Min-Jae ilk golünü attı.

- Yavşak - Sosyal medya alanında Yavşak kelimesi, dillere dolandı. Yorumcular, eleştiri yaptıkları konuları ve kişileri #yavşak hashtagiyle gündeme getiriyor.

- Mansur Yavaş - Liderlerin Altılı Masa Toplantısı'nın olacağı gün, gündeme İYİ Parti'liler tarafından Mansur Yavaş'ın adaylığı konusunda açıklama yapıldı.

- #HepBirlikteGuezelYarınlara - Liderler Zirvesi sonunda 6 parti tarafından yapılan ortak açıklamada, "Yol yürümeye devam etme kararlılığında olduğumuz altını tekraren çizmek isteriz" denildi.

- #otobüs - Marmaris'te yolcu otobüsünde yangın çıktı. Otobüsteki 37 yolcu yara almadan kurtarıldı. Ormana sıçrayan yangın, kontrol altına alınarak söndürüldü.

- Fetö - Hablemitoğlu - 'FETÖ üyeliği' ile 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından cezaevinde bulunan eski MİT’çi Enver Altaylı, Necip Hablemitoğlu suikastı soruşturması kapsamında tutuklandı.

Hastanedeki skandalda 8 kişi gözaltına alındı Hastanedeki skandalda 8 kişi gözaltına alındı

- #HavritaKAPATILSIN - Sokak köpeklerinin yerlerinin tespit edilmesi için kullanılan ve hayvan ölümlerinin artmasından sorumlu tutulan “Havrita” (Başıboş Köpek Haritası) isimli sitenin kapatılması isteniyor.

- Dugin - Uluslararası kamuoyu tarafından "Putin'in beyni" olarak tanınan uzman Alexander Dugin'in kızı aracına düzenlenen bombalı saldırıda yaşamını yitirdi.

- Bülent Arınç - İktidara sık sık eleştiriler getiren ve en son ‘Kral çıplak’ çıkışıyla gündemde olan AK Partili Bülent Arınç, Manisa’da partisi için oy istedi.

- Süleyman Soylu - İçişleri Bakanı Soylu, Mardin'deki kazada ölü sayısının 20'ye yükseldiğini, kazayla ilgili 2 şoförün gözaltına alındığını, kazada 1 polis memurunun şehit olduğunu açıkladı.

- #kaza #katliam #GörevŞehidiSayılsınlar - Gaziantep, Mardin, Rize, Afyonkarahisar ve Antalya'da meydana gelen kazalarda toplam 32 kişi öldü, 147 kişi yaralandı. 

- #civancanova - Usta oyuncu Civan Canova 67 yaşında hayatını kaybetti. Civan Canova'nın akciğerinde kitle tespit edilmişti.

- Şakkadanak - Prof. Dr. Özgür Demirtaş'la giriştiği 'Şakkadanak' tartışmasıyla fenomen haline gelen Türkiye gazetesi yazarı Necmettin Batırel, Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası dolarla ilgili şok bir öngörüde bulundu.

- S-400 - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin S-400 anlaşma yaptığı iddiasına ilişkin soruya "S-400 kime karşı kullanacağız" karşılığını verdi.

- Mahir Ünal - AK Parti Grup Başkanvkili Mahir Ünal, Kahramanmaraş'ta vatandaş ve muhtarlarla yaptığı toplantıda, tepkilerle karşılaştı.

- #tekçözümsınaviptal  #mebitibarımadokunma - Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in açıkladığı öğretmenlere yönelik kariyer sınavı yapılacağına ilişkin tepkiler sürüyor.

- 368 Suriyeli - Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, "Temmuz 2022'ye kadar vatandaşlık verilen Suriyeli sayısını açıklıyorum. 1 milyon 476 bin 368"

- #EGMPromosyonuiptalEt - EGM, Vakıfbank ile yapılan promosyon ödemelerinin personele dağıtıldığını, taşıt alımı gibi farklı bir alanda kullanımının asla söz konusu olmadığını bildirdi.

- #Gaziantep - Gaziantep'te meydana gelen trafik kazasında ilk belirlemelere göre 15 kişi öldü, 22 kişi yaralandı.

- 20BinSeninOlsunVakıfBank - Adalet Bakanlığı personeli için promosyon toplantısı bugün yapıldı. Verilen 20 bin 100 liralık teklif düşük bulundu. İhale ileri bir tarihe ertelendi.

- Suriyeli - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk vatandaşlığı verilen ve oy kullanacak olan Suriyelilerin rakamlarını açıkladı.

- #tcmeb - #ogretmenlersoruyor - #mebitibarımadokunma - Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in kariyer sınavına ilişkin açıklamalarının ardından öğretmenlerin tepkisi devam ediyor.