Twitter'da bugün gündemde yer alan hashtag ve trendlerdeki haberleri sizin için derledik. Hangi hashtag hangi olay için kullanıldığı bu haberde.

ERKEN HABER - Twitter gündeminde yer alan çok sayıda hashtag atılan ve ilk sralara yükselen trend haberleri ile sondakika haberlerini sizin için derledik.

Haberlerin içeriğini okumak için, yazıların üzerine tıklayabilirsiniz.

- #empati - Saadet Partisi, sosyal medya hesabından paylaştığı "Bugün Erdoğan genç olsaydı" içerikli video gündem oldu.

- Bülent Arınç - Suç örgütü lideri Sedat Peker'in yolsuzluk iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Partili Bülent Arınç, partisine yönelik eleştirilerde bulundu

- Musa Eroğlu - Ünlü türkücü Musa Eroğlu, Hz. Ali'nin kılıcının 2 ton 700 kilo olduğunu, bunu ancak Tanrı'nın taşıyabileceğini, bunu taşıyan birinin ise bir bıçakla öldürülmesinin inandırıcı olmadığını söyledi.

- #doğalgaz - BOTAŞ, konutlarda tüketilen doğal gaz fiyatlarına yüzde 20.4 zam geldiğini açıkladı.

AP'nin Sakharov Ödülü adayları açıklandı AP'nin Sakharov Ödülü adayları açıklandı

- Bursa - Bursa'da aniden sağanak yağış sele neden oldu, otobüs terminaline yıldırım düştü, çatı çöktü. Çok sayıda araç hasar gördü, şans eseri yaralanan olmadı.

- Leent Göktaş - Necip Hablemitoğlu suikastının katil zanlılarından firarda bulunan emekli albay Levent Göktaş için Interpol tarafından kırmızı bülten çıkarıldı.

- #polisiminyanındayım - Emniyet Genel Müdürlüğü ile Vakıfbank arasındaki pazarlıkta anlaşma henüz sağlanamadı. Personel Vakıfbank haricindeki diğer bankalarla da görüşülmesini istiyor.

- #Kuşadası - #deprem - İlki 4,7 büyüklüğünde olan sarsıntının ardından 5,1 büyüklüğünde ikinci bir deprem daha meydana geldi.

- #tercih2022 - #ekkontenjanlarartırılsın - YKS sonuçlarına göre üniversiteye kayıt yaptırılmayan bölümlerin ek kontenjanlarının ÖSYM tarafından açıklanması bekleniyor.

- #Thodex - Kırmızı bültenle aranan Thodex'in kurucusu Fatih Özer'in Arnavutluk'un Vlora kentinde yakalandı.

- Abdullah Gül - Uzun süredir siyasetten uzak duran ve sessiz kalan Abdullah Gül, son günlerde açıklamalarıyla gündeme gelmeye başladı.