ERKEN HABER - İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez, AK Parti milletveklliği yaptığı dönemde Bahçelievler Çocuk Yuvası’nda 2006 yılında yaşanan çocuklara yönelik istismarı anlattı. Çömez'in anlattıkları kan dondurdu.

Türkiye çocuk gelin skandalını konuşurken, Turhan Çömez, açıklamalarıyla skandallara yeni bir boyut kazandırdı. 

2006 yılında milletvekili olduğu dönemde İstanbul Bahçelievler Çocuk Yuvası’ndan gelen ihbar üzerine kurumun  müdür muavini ile bir görüşme yaptığını belirten Çömez "Gece saat 9’da yurda gittik. Çocuklarla konuştum, o gece nöbetçi olanlarla konuştum. 33 tane kız çocuğu o gece yurtta yok. Çocuklar dediler ki ‘Arkadaşlarımızı bazı yapılar gelip, yurttan alıyorlar. İstanbul’daki gece kulüplerine götürüyorlar’ 13-14 yaşlarındaki çocuklar. Bazen sabaha karşı geliyorlar, bazen de gelmiyorlar. Geceleri uyuşturucu kullanıldığını söylediler. Korkunç bir tabloydu." dedi.

Durumu bir rapor halinde dönemin Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu’ya ilettiğini belirten Çömez, konunun üzerine gidileceğine yönelik söz verilmesine rağmen ertesi gün kurumun müdürü görevden alınarak konunun üzeri kapatılmaya çalışıldığını aktardı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun bileğindeki ayrıntı dikkat çekti Kemal Kılıçdaroğlu'nun bileğindeki ayrıntı dikkat çekti

Çömez, o çocuklardan bazılarının küçük yaşta anne olduğunu, yurttaki çocuklara uyuşturucu kullandırıldığını da sözlerine ekledi.