ERKEN HABER - TÜBA'dan yapılan açıklamada, başvuruların Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremler nedeniyle gelen talep üzerine uzatıldığı bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, TEKNOFEST yarışma alanlarına yönelik TÜBA tarafından her yıl açıklanan tematik programla ilgili konu başlıklarını içeren YÖK doktora tezleri yazarlarının bireysel olarak başvurabileceğine belirtti.

Kızılelma, 20 bin testini tamamladı Kızılelma, 20 bin testini tamamladı

Şeker, başvuruların teknoloji ve tasarım, bilgi ve iletişim teknolojileri ile eğitim, sağlık, tarım ve ekoloji teknolojileri ve biyoteknoloji alanlarında alınacağını işaret ederek ilgilenen bilim insanlarının TÜBA'nın internet sitesi üzerinden detaylara ulaşabileceğini kaydetti.

Ödül programına yapılan başvuru sayısının her yıl giderek artmasının mutluluk verici olduğunu ifade eden Şeker, "Bilim insanlarımızın nitelikli çalışmaları geleceğe dair hayallerimizi de hedeflerimizi de büyütüyor. Her bilim insanımız bizim için çok değerli, yürüdükleri yolda desteğimiz daima onlarla olacak." değerlendirmesinde bulundu.