ERKEN HABER - Türk Silahlı Kuvvetler (TSK) ile Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) çalışanları, Emeklilikte Yaşa Takılanlara (EYT) ilişkin düzenleme kapsamına alınmalarını talep ediyor.

TSK ve EGM'de göreve başlamalarından önce mesleki eğitim aldıkları Harp Okulları ve Polis Akademisi dönemlerinin, sigorta başlangıcına dahil edilmesini isteyen güvenlik görevlileri, taleplerini sosyal medya alanında dile getiriyor.

Askeri ve polis okullarında eğitim gören TSK ve EGM personeli, okullarda geçen süreleri için SGK borçlanması yaparak prim gün sayılarına eklendiğini, bu borçlanmanın sigorta ilk başlangıcı olarak sayılmasını istiyor.

TSK borçlanma

Sosyal medyada 100 bin paylaşım yapılan talepte, 2000, 2001 ve 2002 yılında söz konusu okullardan mezun olanların SGK borçlanması ile prim hizmet gün sayısına dahil edildiği ancak, hizmet başlangıcı olarak baz alınmadığı dile getiriliyor.

TBMM'ye sunulması beklenen EYT'ye yönelik yasal düzenlemede, mağduriyetlerinin giderilmesini isteyen güvenlik görevlileri, yapılacak düzenlemeyle yaşanan haksızlığın giderilmesini bekliyor.

Mersin'de konteyner ev çalmışlar Mersin'de konteyner ev çalmışlar