ERKEN HABER - Galatasaray-Beşiktaş maçında Beşiktaşlı futbolcu Tayfur Bingöl ile gerginlik yaşayan top toplayıcıya ceza yağdı. 

Brezilyalı futbolcular galibiyeti Pele'ye armağan etti Brezilyalı futbolcular galibiyeti Pele'ye armağan etti

Galatasaray'ın sahasında Beşiktaş ile oynadığı derbi maçta top toplayıcı olarak görev yapan ve Tayfur Bingöl ile gerginlik yaşayan Mert Efe Batmaz'ın cezası açıklandı.

Mert Efe Batmaz’ın cezası açıklandı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından, Galatasaray-Beşiktaş derbisinde top toplayıcı olarak görev yapan ve Tayfur Bingöl ile tartışma yaşayan Mert Efe Batmaz’a sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 8 gün hak mahrumiyeti cezası verdi. Mert Efe Batmaz böylece spor tarihinde hak mahrumiyeti cezası alan ilk top toplayıcı oldu.

Beşiktaşlı Tayfur Bingöl maçtan sonra yayıncı kuruluşta şu sözlerle olayı anlatmıştı;“Futbolcuların reaksiyonları, maç içinde yüksek olur. Karşı top toplayıcı çocuk, ‘Ayağımdan topu al’ dedi, 15-20 metre var. Biz bir arma taşıyoruz. Böyle seviyede futbol oynanan yerlerde bunun eğitimi verilmeli, azaltılmalı. Oyunu duraklatmak amaçlı top verilmiyor. Bunun eğitimi verilmeli.”