ERKEN HABER - TOKİ kura çekimlerine kaldığı yerden devam edilmeye başlandı. İstanbul, İzmir, Edirne ve Tekirdağ'da başlayan kura çekimlerine, diğer illerde de devam edilecek.

İlk Evim, İlk İş Yerim, İlk Evim Arsa projeleri kapsamında 81 ilde 250 bin sosyal konut, 1 milyon konut projeli arsa, 50 bin iş yeri noter tarafından gerçekleştirilecek kura çekimin ardından hak sahipleri tespit edilecek.

Mart ayına kadar kura çekimlerinin tamamlanması planlanmış olmasının ardından meydana gelen depremler nedeniyle kuralar bir ay gecikti.

Tır sürücüsünün cesedi bulundu, can kaybı 21'e yükseldi Tır sürücüsünün cesedi bulundu, can kaybı 21'e yükseldi

TOKİ arsa kura çekimi ne zaman? sorularına ilişkin TOKİ tarafından düzenli bir takvim açıklanmadı. Ancak, bugün İstanbul'dan kura çekimlerine başlandı.

Depremin ardından yeniden başlatılan kura çekimlerinin, bir ay gecikmeli olarak mart ayı sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

TOKİ ARSA KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN 2023?

Başvuruları 10 Ekim - 15 Kasım 2022 tarihleri arasında alınan TOKİ arsa kura çekimi tarihleri için henüz açıklama yapılmadı. TOKİ arsa kura takviminin yakın zamanda netlik kazanması bekleniyor.

Konuyla ilgili resmi açıklama geldiğinde haberlerimize eklenecektir.

E-DEVLET TOKİ ARSA KURA SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

TOKİ arsa kura sonuçları da konut kura çekiliş sonuçlarının kontrol edildiği gibi öğrenilebilir. Bunun için ilk başvurmanız gereken yer e-Devlet toki.gov.tr duyurular sayfasıdır.

Bu yöntemin haricinde TOKİ arsa kura sonuçları canlı yayından da izlenerek öğrenilebilir. YouTube TOKİ resmi kanalı takip edilebilir.