ERKEN HABER - Toplu Konut İdaresi (TOKİ) 10 Mart’ta deprem bölgesi için konut ihalesine çıktı. İhaleyi 1 milyar 195 milyon 556 bin TL’ye bir iş ortaklığı alırken ortaklıktaki Binbay Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Bedrettin Binbay’ın 2018’de AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğu ortaya çıktı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) 10 Mart’ta konut ihalesine çıktı.

Deprem bölgesi olan Kahramanmaraş Göksun’da yapılacak 605 konut işi ihalesini 1 milyar 195 milyon 556 bin TL’ye Ottotek İnşaat Anonim Şirketi ve Binbay Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi İş Ortaklığı aldı. Ortaklıktaki şirketlerden Binbay Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Bedrettin Binbay’ın AK Partiyle yakınlığı ise dikkat çekti.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Bedrettin Binbay, 2018 genel seçimlerinde AKP’den Siirt milletvekili aday adayı olduğu ortaya çıktı. Şirket 2011’den bu yana 18 ihale aldı. Toplamda 3 milyar 752 milyon 954 bin 500 TL kazandı.

Cinayetin tanığı olduğu için çocuğu öldürmüşler Cinayetin tanığı olduğu için çocuğu öldürmüşler

İhalenin ortağı Ottotek İnşaat Anonim Şirketi ise 2016’da kuruldu. Yönetiminde ise Osman Gazi Kandaş bulunuyor.

Kandaş’ın sosyal medya paylaşımlarındaki AK Parti övgüsü dikkati çekiyor. Kandaş’ın şirketi başta TOKİ olmak üzere, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Yapı İşleri Genel Müdürlüğü’nden de ihale aldı. Şirketin 2021’den bu yana katıldığı ihalelerden kazandığı tutar 2 milyar 351 milyon 650 bin TL.