ERKEN HABER - AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, katıldığı bir televizyondaki canlı yayın programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan bahsederken "Tayyip Ağabeyi" olarak hitap etti.

Ordu TV52’de yayınlanan Gündem programına katılan tıp fakültesi mezunu, göğüs cerrahisi uzmanı, 70 yaşındaki Yediyıldız’ın seçim öncesi Cumhurbaşkanı Erdğan'a hitaben söylediği övgü dolu sözler gündem oldu. Yediyıldız, şunları kaydetti:

SIRTIMIZDA TAŞIMAMIZ LAZIM

Tayyip ağabey Türkiye’nin başında. Dünyanın lideri. Kendi kendimize ihanet etmek gibi bazı şeylere sapıyoruz. Şimdi kalkıp da böyle ucuz sebeplerle Tayyip ağabeye ihanet etmek, Türkiye’ye ihanet etmektir. Böyle sebeplerle Tayyip Ağabey’e ihanet etmek mazlumlara ihanet etmektir.

Ukrayna ve Rusya savaşı var değil mi? Ukrayna da Rusya da Tayyip ağabeyden bir şeyler bekliyor ve de onları yapıyorlar görüyorsunuz. Daha ne olacak, biz Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım. Bunları şey olsun diye söylemiyorum ya! Tayyip ağabeye, bu resme biz kalkacağız bir şeyler söyleyeceğiz.

Şenel Yediyıldız

BU MEMLEKETİN İNSANI DEĞİLİZ YA

Biz bu memleketin insanı değiliz o zaman. Bırak AK Parti’nin veya bilmem neyin insanı olmayı, bu memleketin insanı değiliz ya… Dünyada böyle bir lider olacak o liderin ülkesinde kendine karşı çıkan insanlar olacak değil mi, nasıl görürsün? Gittiğin yerlerde hep karşı çıkan cinsler var, “Çok pahalı, alamıyoruz, yiyemiyoruz, gezemiyoruz” diyenlere la havle diyorsun ya!

Kılıçdaroğlu ile İnce görüştü Kılıçdaroğlu ile İnce görüştü

Dünyada pahalılıktan şikayet etmeyen ülke var mı? Avrupa’da, Almanya’da, Avrupa’da, Amerika’da var mı? Yok, niye? Dünya iki yıl pandemi diye bir şey geçirdi. Bütün devletler kendi çalışanını, işverenini, insanını korumak adına ne yatırım yapmak gerekiyorsa onları yaptı. Peşinden işte savaş çıktı…"