ERKEN HABER - Arjantin'in 2022 FIFA Dünya Kupası'na yenilgiyle başlaması, futbol tutkusuyla ünlü Arjantin halkını hayal kırıklığına uğrattı.

arjantin1

Suudiler, Dünya Kupası'nda bir ilke imza atarak Lienol Messili Arjantin'i mağlup etti. 36 maçtır yenilmeyen Tangocular, Suudi Arabistan'a boyun eğdi. 

Galatasaray, Yunus Akgün’ün sözleşmesini yeniledi Galatasaray, Yunus Akgün’ün sözleşmesini yeniledi

Arjantin'de halk, yerel saat ile sabah 07.00'da başlayan maç için ekranlara kilitlendi.

arjantin5

Arjantin'in Dünya Kupası'ndaki ilk maçını izlemek için okulların giriş saatini değiştirdiği, pastanelerin normalden daha erken çalışmaya başladığı, bazı kentlerde maç saatinde devlet kurumlarında izin verildiği ve taksicilerin direksiyon başından takip ettiği ilk karşılaşmanın sonucu halkı üzdü.

Arjantin'in Suudi Arabistan ile karşılaştığı maç sabahın erken saatlerine denk gelmesine rağmen ülkenin başkenti Buenos Aires'te yüzlerce kişi bir parkta bulunan dev ekranda ülkelerine destek olmak için toplandı.

Messi'nin gözü Matthaeus'un rekorunda

Her yaştan Arjantinlinin milli takımı desteklemek için bir araya geldiği maçta yıldız futbolcu Lionel Messi'nin erken bulduğu gol herkesi sevindirdi.

Maçta üstünlüğü koruyamayan milli takımlarının Suudi Arabistan'a 2-1 yenilmesi, futbol tutkunu Arjantinlilerin kazanmayı kesin gördükleri maçta şaşkınlığa ve hayal kırıklığına uğramalarına neden oldu.