ERKEN HABER - Kahramanmaraş'taki Geçici İskan Merkezi'nde yaşayan Suriyeliler, çöp konteynerlerini yakarak eylem yaptı.

En düşük emekli maaşında artış komisyonda kabul edildi En düşük emekli maaşında artış komisyonda kabul edildi

Kahramanmaraş'ın Kapuçam bölgesindeki kampta geçici iskana tabi tutulan genç Suriyeliler, birleşerek kamta eylem yaptı. Sloganlar atan Suriyeliler, çöp konteynerlerini ateşe vererek ateş etrafında eylemlerini sürdürdü.

Güvenlik güçlerinin yangını söndürmesinin ardından kamptaki bazı Suriyeliler, kamptan kaçarak kent merkezine gitti.

Suriyeliler, 2 ay önce de aynı şekilde eylem yapmış, Çevik Kuvvet ekipleri müdahale ederek TOMA ile yangını söndürmüştü.

"DEFOLUN GİDİN ÜLKEMİZDEN"

Bolu'da parkta oturan 4 Suriyeliyi, "Niye oturuyorsunuz burada, defolun gidin ülkemizden" diyerek bıçakla yaralayıp darbeden 4 kişi tutuklandı.

İddiaya göre, M.A, Ş.T, Ş.Ö. ve A.A, parkta oturan Suriye uyruklu A.H.H, A.A, M.E. ve S.A'ya "Niye oturuyorsunuz burada, defolun gidin ülkemizden" dedi. Bunun üzerine iki grup arasında tartışma çıktı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Suriye uyruklu A.H.H, A.A. ve S.A. bıçaklandı, M.E. ise darbedildi. Çevredekilerin müdahalesi ile kavga sonlandırılırken, olay yerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Yaralılar, sağlık ekiplerince olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi'ne kaldırıldı.

A.A.H. ve M.E. tedavilerinin ardından taburcu olurken, S.A. ve A.A'nın ise hastanedeki tedavisi sürüyor. Yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

Polis ekiplerince gözaltına alınan 4 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı.