MSB tarafından Suriye sınırında düzenlenen operasyonlarda 80 hedef vuruldu, 17 terörist etkisiz hale getirildi.

ERKEN HABER - Suruç'ta bir karakola saldırı sonucu askerin şehit olmasının ardından Mehmetçik tarafından başlatılan misliyle mukabele ve sonrasındaki cezalandırma atışları gece boyunca devam etti.

Terör örgütüne ait 80'e yakın hedef imha edildi, Suruç saldırısını düzenleyenlerin de aralarında bulunduğu 17 terörist ise etkisiz hale getirildi.

Çukurova Üniversitesinde rüşvet operasyonu, eski başhekim gözaltında Çukurova Üniversitesinde rüşvet operasyonu, eski başhekim gözaltında

Suriye tarafından dün teröristlerce yapılan roketatar saldırısında Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki hudut karakolunda görevli bir asker şehit olmuş, bir asker yaralanmıştı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, teröristlerin saldırısına Türk Silahlı Kuvvetleri karşılık verdi.

17 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Karakol saldırısının hemen ardından ateş destek vasıtaları ile teröristlerin bulunduğu bölgeler ateş altına alınırken sınır hattına SİHA’lar sevk edildi.

Havadan yapılan atışlar ve ateş destek vasıtalarının misliyle mukabele ve sonrasındaki cezalandırma atışları sonucunda terör örgütüne ait 80'e yakın hedef imha edildi, 17 terörist etkisiz hale getirildi.

Güvenlik kaynakları, öldürülenlerin arasında saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin de olduğu, Mehmetçik'in kanının hiçbir zaman yerde bırakılmadığı, şehit ailelerinin gözyaşlarının hesabının sorulduğu ifade edildi.