ERKEN HABER - Nail Kadırhan - Çeşitli incelemelere katılmak üzere Diyarbakır’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  Bismil ilçesi Işıklar Mahallesinde Hamo Ağa olarak tanınan Kanaat Önderi Mehmet Arslan'ın oğlu iş insanı Tahsin Arslan'ın yaptırdığı "Muhammed Recai Arslan Kur'an Kursu" açılışına ve hafızlık icazet programına katıldı.

Programa, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanı sıra Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı, Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, Bismil İlçe Kaymakamı Enver Hakan Zengince, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Minder, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Oya Eronat ve Ebubekir Bal ile din adamları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Türkçe ve Kürtçe kasidelerin okunduğu programda konuşan Bakan Soylu,
açılışını yaptıkları Kur'an kursunu, 56 çocuğu, 300 torunu olan ve yörede Hamo Ağa olarak tanınan Mehmet Arslan'ın oğlu iş insanı Tahsin Arslan'ın yaptırdığını söyledi.
Onların hizmetiyle inşallah yeni hafızların yetişeceğini belirten Soylu, “Hazır buraya gelmişken hocalarımızın sohbetinden ve Kur'an-ı Kerim'den biraz daha istifade edelim. Allah hayırlı, uğurlu etsin, hayrınızı kabul etsin" dedi.

HÜDA-PAR'dan 'bakanlık' çıkışı HÜDA-PAR'dan 'bakanlık' çıkışı

Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su da, 2 bin metrekaresi kapalı toplam 2500 metrekare alan üzerine kurulu 80 yatak kapasiteli Kur'an kursunun şu anda 57 öğrencisi bulunduğunu ifade ederek, Arslan ailesinin her alanda güzel hizmetlere imza attığını, kendilerine teşekkür ettiklerini belirtti.
İş İnsanı Tahsin Arslan ise, 2 yıl önce trafik kazasında hayatını kaybeden oğlu Muhammed Recai Arslan adına yaptırdığı Kur’an Kursu açılışına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vali Ali İhsan Su ve katılımcılara teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Bakan Soylu ve programa katılanlar 18 öğrenciye icazet belgelerini verdikten sonra bölgeden ayrıldı.