İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, EGM'nin promosyonu ve partilerine yönelik yaptırılan haberler üzerinden tartıştılar.

ERKEN HABER - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında yeni bir tartışma başladı.

Ümit Özağ, İçişleri Bakanı Soylu'ya "İftira attırma" konusunda mesaj attı. Bunun üzerine Özdağ ile Soylu arasında küfürleşme boyutunda tartışma başladı.

Küfürleşme üzerine Süleyman Soylu'nun Özdağ'ın karşısına çıkacağını belirtmesi üzerine, Özdağ'ın yer ve zamanı Soylu'nun belirlemesini istediği öğrenildi.

Özdağ'ın mesajı üzerine telefonla arayan İçişleri Bakanı Soylu ile Özdağ arasında küfürleşmeli telefon görüşmesi yapıldı.

Ümit Özdağ, sosyal medya paylaşımında: "Süleyman Soylu biraz önce telefonda benim sana iftira attırma mesajı atmam üzerine senin başlattığın bir küfürleşme yaşadık. Karşıma çıkacağını söyledin. Hadi bakalım. Yeri ve zamanı sen belirle. En son ben belirlediğim zaman kaçmıştın. Hadi görelim yüreğini korkak iftiracı." ifadelerine yer verdi.

ümit

TARTIŞMANIN KAYNAĞI POLİSLER Mİ?

Ümit Özdağ, Soylu ile tartışmasından birkaç saat önce polislere ödenecek maaş promosyonu konusunda paylaşımda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dil Bayramı paylaşımı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dil Bayramı paylaşımı

Polis Platformu adıyla sosyal medyada yapılan paylaşımda "Aldığımız duyumlara göre polisin promosyon parası yukarıdan gelen emirle banka tarafından ENSAR, TÜRKEN, TÜRGEV gibi vakıflara bağış olarak verilmiş, bu sebeple Egm anlaşmayı fesih edemiyormuş. Polisler baskı ve tehditle susturulmaya çalışılıyor." iddiası yer aldı.

Özdağ'ın bu iddiaya ilişkin Süleyman Soylu'ya mesaj attığı, Soylu'nun da bunun bir iftira olduğunu söylemesi üzerine tartışmanın yaşandığı tahmin ediliyor.

Özdağ'ın "İftira attırma" söylemi, bazı siteler üzerinden Ümit Özdağ ve Zafer Partisi'ni yıpratmaya yönelik Soylu tarafından yaptırıldığı ileri sürülen haberler üzerinden de küfürleşildiği de öne sürülüyor. 

NELER YAŞANMIŞTI?

Süleyman Soylu yaklaşık 4 ay önce Ümit Özdağ için katıldığı bir televizyon programında, "Adam yerine koymam, haysiyetsiz adam. Bu adam hayvandan aşağı bir adamdır. Soros çocuğudur ve operasyon çocuğudur. İstihbarat elemanı olduğu apaçık bellidir" ifadelerini kullanmıştı.

Bunun üzerine Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu düelloya davet etmiş ve tek başına İçişleri Bakanlığı'nın önüne çağırmıştı. Özdağ, burada açıklama yaparak ayrılmak zorunda kalmıştı.

Bir süre sonra da Suriye sınırına giderek mayın koyacağını açıklayan Özdağ'a Hatay iline girişine izin verilmemişti.