ERKEN HABER - TBMM Genel Kurulu'nda İçişleri Bakanlığı bütçesi görüşüldü. Bütçe üzerinden eleştiri ve sorulara yanıt veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bakanlığının faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Bakan Soylu "Cumhuriyetin yüzüncü yılında dağlarda bir tek terörist kalmayacak." ifadelerini kullanırken teröristlerin inlerine girmeye devam edeceklerini belirtti. HDP sıralarına doğru dönerek konuşmasını sürdüren Bakan Soylu "PKK'nın avukatlığını yapan HDP de biliyor. Biz sizin ağababalarınıza boyun eğmedik, size hiç boyun eğmeyiz. Siz ABD'nin çocuklarısınız." dedi.

AKDENİZ'İ GÖÇMEN MEZARLIĞINA ÇEVİRDİLER

Tüm şehitlerimize rahmet diliyorum, gazilerimize şükranlarımı arz ediyorum. Gazi Meclis kurulduğu günden itibaren çok çetin ve onurlu mücadele vermiştir. Suriye ve Irak'ın kuzeyini önce DEAŞ sonra PKK işgal etti. Ukrayna - Rusya savaşı tam 10 aydır devam ediyor. 6 yıldır her bütçe gelişmesinde örneğini verdiğimiz dünyada zorla yerinden göç edilen insanlar 100 milyonu geçti.

Portakal, Muharrem İnce'yi yalancılıkla suçladı Portakal, Muharrem İnce'yi yalancılıkla suçladı

İngiltere 3 ayda bir başbakan değiştiriyor. Orta Doğu ve Afrika'da darbe yaptıran ABD geçen yıl senatosunda işgalle karşı karşıya kaldı. Yunanistan 100 yıl önce yaptığı gibi sırtını ağabeylerine dayayarak masumları Ege Denizi'nde ölüme ittiler. Akdeniz'i bir göçmen mezarlığına çevirdiler. Değişen sadece şudur ürettikleri sorunlarla artık kendileriyle yüzleşiyorlar.

TÜRKİYE TERÖRLE MÜCADELENİN DESTANINI YAZMIŞTIR

Bugün Türkiye Cudi'de festivaller yapıyor. Dün terör olan yaylalarda raket sesi hep beraber çınlıyor. Türkiye, terörle mücadelenin destanını yazmıştır. Bu destanı şehitlerimiz, gazilerimizle, cesur ve kahraman duran eşleriyle ve demokrasiyle yazmaktadır.