ERKEN HABER - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 'ben merkezli ve vefadan yoksun' olduğunu söyleyen İçişleri Bakanı Soylu, Akşener'in Altılı Masa için bir tehdit olduğunu öne sürdü. Soylu, "Girdiği her oluşumu dağıtan bir isimden söz ediyoruz. Neyse ki bu onların (Altılı Masa) sorunu" diye konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Altılı Masa için bir ‘tehdit’ olduğunu öner sürdü. Akşener’i ‘vefadan yoksun’ olarak niteleyen Soylu, “Girdiği her oluşumu dağıtan bir isimden söz ediyoruz. Vefadan yoksun, dağıtıcı bir rolü olduğu aşikar. Neyse ki bu onların sorunu” ifadelerini kullandı.

Yaptığı değerlendirmelerde Cumhur İttifakı’nın her yönüyle bir değerler ittifakı olduğunu söyleyen Soylu, Altılı Masa’yı menfaat odajklı olmakla suçladı. Soylu, "Altılı Masa, tam da batının istediği gibi, değerleri karmaşıklaşmış, sadece menfaatlere odaklanmış, tarihini, bugünü ve geleceğini umursamaz bir yapıya sahiptir. Cumhur İttifakı hasbidir, Millet İttifakı ise hesabîdir" diye konuştu.

Cumhur'un protokolü hazır, BBP var, HÜDAPAR yok Cumhur'un protokolü hazır, BBP var, HÜDAPAR yok

"AKŞENER BEN MERKEZLİ"

Açıklamalarında İYİ Parti lideri Akşener’i de hedef alan Soylu, Akşener'in girdiği her yerde güvensizlik oluşturduğunu öne sürdü. Akşener’i ‘ben merkezli’ olduğunu söyleyen Soylu, şu ifadeleri kullandı: "Çizdiği siyasi çerçeve içerisinde Akşener'in girdiği her yerde güvensizlik oluşturduğu aşikârdır. Ben merkezli ve dağıtıcı bir rolü olduğu da aşikârdır. Vefadan yoksun olduğu da aşikârdır. Siyaseti hakkaniyetle izleyen herkes, bunu açıkça görür. Haliyle Aziz milletimiz de bunları görüyor, biliyor, yaşanmışlıkları var ve bu anlamda doğru bir feraseti var. Geri kalanı 6'lı masanın sorunudur."