ERKEN HABER - Sivas’ta Bursa’da katıldıkları düğünden Malatya’ya dönen davetlileri taşıyan minibüs ile kamyon çarpıştı. Feci kazada 7 kişi hayatını kaybederken 9 kişi ağır yaralandı. Sivas Valisi Yılmaz Şimşek ağır yaralılardan ikisinin çocuk olduğunu söyledi. Hastaneye gelen kazazedelerin yakınları gözyaşlarına hakim olamadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi

Türkiye’de peş peşe gelen katliam gibi kazalara bir yenisi Sivas’ta eklendi. Bursa’da düğün sonrası dönüş yolunda Sivas-Malatya karayolu Sivas’ın Kangal ilçesinde katliam gibi kaza meydana geldi. Bursa'da düğüne katılan ve Malatya’ya dönüş yolunda olan davetlileri taşıyan minibüs ile kamyon çarpıştı. Feci kazada 8 kişi hayatını kaybederken 9 kişi ise ağır yaralandı.

AĞIR YARALILAR HASTANEYE KALDIRILDI

Bölgeye ihbar üzerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar çevre hastanelerine götürülürken Sivas Valisi Yılmaz Şimşek açıklamalarda bulundu. Kazada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar dileyen Şimşek, "Yaralılarımızın durumu ağır. Yaralıların bir kısmı Kangal Devlet Hastanesi'nde bir kısmı ise Sivas'taki hastanelerde tedavi altına alınmış durumda." dedi.

HAYATINI KAYBEDENLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU

Minibüs sürücüsü ile araçta bulunanlardan Şenay Kızılaslan (48), Hacı Süleyman Kızılaslan (58), Meliha Kızılaslan (52), Seyit Battalgazi Sevin (18), Fadime Sarıbaş, Adile İzci (62) hayatını kaybetti.

Kazada Engin Polat (19), Cennet Polat (44), Emre Kızılaslan (25), Birol Polat (42), İlhami Kızılaslan (52), Saray Yeşilkaya (38), Ramazan Kaan Yeşilkaya (10), Alperen Yeşilkaya (6) ve kamyon sürücüsü M.Ö. yaralandı.

DÜĞÜN DÖNÜŞÜ FECİ KAZA

Olay yerinde gerekli çalışmaların tamamlandığını aktaran Şimşek, "Bütün vatandaşlarımız hastanelere sevk edildi. Birazdan inşallah yolu trafiğe açmış olacağız. Yaralıların hepsi maalesef ağır durumda. Bunlardan ikisi çocuk. Minibüsün Bursa'dan bir düğünden döndüğünü tahmin ediyoruz." diye konuştu.