ERKEN HABER - İstanbul Şişli'de bir alışveriş merkezinde (AVM) çıkan yangın kontrol altına alındı.

Levent Esentepe Mahallesi Büyükdere Caddesi'ndeki iki katlı alışveriş merkezinin çatısında yangın çıktığı ihbarı üzerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Yoğun dumanın oluştuğu yangın nedeniyle ekipler Bakırköy'den tüp aracı ve diğer ilçelerden de takım desteği istedi. Yangına, Beşiktaş, Seyrantepe, Şişli, Beyoğlu, Bakırköy ve Sultangazi'den de itfaiye desteği sağlandı.

AVM'deki vatandaşlar ve çalışanlar da tahliye edildi.

Yangın nedeniyle gökyüzünü kaplayan yoğun duman, çevre ilçelerden ve Anadolu Yakası'ndan da görüldü. Ekipler, yangına 34 araç ve 106 personelle müdahale etti.

Yangın, merdivenli itfaiye aracı ve AVM'nin ana giriş kapısından yapılan müdahale sonucu yaklaşık 1,5 saatlik çalışmayla kontrol altına alındı.

AVM'de itfaiyenin soğutma ve duman tahliyesi çalışmaları devam ediyor.

- AVM'nin önündeki metro girişi kapatıldı

İsmailağa Cemaati'ndeki kavganın davası sonuçlandı İsmailağa Cemaati'ndeki kavganın davası sonuçlandı

Polis ekipleri de AVM'nin etrafını güvenlik şeridi çekerek, vatandaşları bölgeden uzaklaştırdı. Ayrıca ekipler, AVM'nin önündeki metro girişini de kapattı.

Dumandan etkilenenlerin olduğu yangında yaralı veya can kaybının olmadığı öğrenildi.

AVM'nin yanındaki bir ofiste çalışan Can Ersan, siyah duman yükseldiğini ve çatının yandığını görmeleri üzerine dışarı çıktıklarını belirtti. Çalışanlardan Gani Sağlar da yangın alarmının çalması üzerine binayı tahliye ettiklerini dile getirdi.

- Şişli Kaymakamı Kaya'nın açıklaması

Olay yerine gelen Şişli Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, vatandaşların tahliye işleminin 10 dakika gibi bir sürede AVM'nin ön ve arka kapılarından yapıldığını söyledi.

Ekiplerin çalışmasının devam ettiği anlatan Kaya, içeride kimsenin bulunmadığını ancak soğutma işlemlerinin tamamlanmasının ardından son kontrolün yapılacağını anlattı.

Kaymakam Kaya, olayda yaralı ve can kaybı olmadığını belirterek, ana binaya geçişin engellendiğini, çatıda da hızlı şekilde söndürme çalışmasının yapıldığını dile getirdi.

Kaya, yangının mühürlü bir işletmenin çatısında çıktığını, detaylı bilgiye itfaiyenin raporu sonucunda ulaşılacağını kaydetti.