ERKEN HABER - Şırnak’ın İdil ilçesinde aile katliamı oldu. Gece saat 01.30 sıralarında Yeni Mahalle Botaş Caddesi’ndeki bir evde silah sesleri yükseldi. 

Cani baba Hasan Karaaslan, uyudukları sırada eşi Leyla ile kızları Derya (17), Melek (16) ve Şerife Karaaslan’ı (13) pompalı tüfekle başlarından vurarak öldürdü.

Şırnak'ta katliam: Hasan Karaaslan, evli olduğu kadını ve 3 kızını pompalı tüfekle katletti

40 yaşındaki Karaaslan, daha sonra cinayet silahıyla birlikte polise gitti. Eşini ve çocuklarını öldürdüğünü itiraf eden Karaaslan teslim oldu. 

Karaaslan, gözaltına alınırken sağlık ve polis ekipleri, olay yerine sevk edildi. Ekipler, evde 4 kişinin cansız bedenleriyle karşılaştı.

Kafalarına isabet eden mermilerle yaşamlarını yitirdikleri tespit edilen anne ve 3kızının cansız bedenleri otopsi için Şırnak Devlet Hastanesi’ne gönderildi.

İstanbul’da 8 ilçe yabancılara kapatıldı İstanbul’da 8 ilçe yabancılara kapatıldı

CANİ BABA KONUŞTU

Şırnak'ın İdil ilçesindeki katliamda eşi Leyla ile kızları Derya, Melek ve Şerife Karaaslan'ı pompalı tüfekle öldürdükten sonra polise teslim olan Hasan Karaaslan'ın ilk ifadesi ortaya çıktı.

Karaaslan emniyetteki ifadesinde, "Sesler duydum. Beni öldüreceklerini düşündüm. Ben de sıktım. Eşim diğer odaya kaçtı. Onu da diğer odada vurdum" dedi.