ERKEN HABER - Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş' cinayetinin azmettiricisi olarak Dodo lakaplı Doğukan Çep Beykoz'da yakalanarak gözaltına alındı. Çep, emniyetteki ifadesinde cinayet planı suçlamalarını reddederken, "Amacımız öldürmek değil, gözdağı vermek ve yaralamaktı" dedi.

KURŞUNLAR DODO'YU DOĞRULAMADI

Cinayetin planlayıcısı Dodo lapaklı Doğukan Çep korkutmak için olayı planladıklarını söylerken, bu arada Sinan Ateş’e 5 kurşun isabet ettiği belirlendi. Bir kurşun çene altı boyun, bir kurşun karın, 2 kurşun sağ bacak ve bir kurşun sol bacağına isabet etti. Sinan Ateş’in yanındaki arkadaşı Selman Bozkurt, sırtından vuruldu ve kurşun sağ omzundan çıktı. Ateş'e isabet eden kurşunlar pekte korkutmak amaçlı olmadığını ortaya koydu.

Eski Ülkü Ocakları Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş cinayetiyle ilgili soruşturma devam ediyor. Ateş'in öldürülmesini azmettirdiği iddia edilen Doğukan Çep İstanbul'da gözaltına alındı. "Dodo" lakaplı Çep'in emniyetteki ifadesi ortaya çıktı. Çep, ifadesinde husumet nedeniyle cinayeti işlediğini iddia etti.

'GÖZDAĞI AMAÇLI OLAYI PLANLADIK'

NTV'nin ulaştığı bilgilere göre; daha önce de Hasan Ferit Geyik cinayetinden 6 yıldır aranan Çep, Ateş cinayetine ilişkin ise "Amacımız öldürmek değil, gözdağı vermek ve yaralamaktı" dedi. Sinan Ateş'in ocak başkanıyla kendisine sahip çıkmadığını söyleyen Çep, "Yargıtay'da temyiz aşamasındaki dosyam için yardım istedim. Ancak yardımcı olmadı. Bunun kızgınlığıyla korkutmak ve gözdağı amaçlı olayı planladık" dedi. Çep, öldürmek amaçlarının olmadığını dile getirdi.

d.jpgDoğukan Çep

KEŞİF DE YAPILDI

Diyarbakır'da Nevruz kutlamalarında olaylar çıktı Diyarbakır'da Nevruz kutlamalarında olaylar çıktı

Şüphelinin cinayetten 2 gün önce İstanbul’dan Ankara’ya geldiği, Sinan Ateş'in gittiği yerleri saat saat not ederek tetikçiye bildirdiği tespit edildi. Zanlının saldırının ardından önce Bolu Gerede’ye ardından İstanbul’a gittiği belirlendi.