Tekirdağ merkezli terör operasyonunda 21 tutuklama Tekirdağ merkezli terör operasyonunda 21 tutuklama

ERKEN HABER - MHP'li vekil Olcay Kılavuz'un evinde yakalanan Sinan Ateş suikastı şüphelisiyle ilgili tutanağı tutan polislerin baskılar nedeniyle emekli olduğu iddia edildi.

Halk TV canlı yayınına katılan Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tutanağın kaybolması soruldu. Savcı ve polislere seslenen Kılıçdaroğlu, "Aileye söz verdim. Bu olay çözülünceye kadar, gerçek failler ortaya çıkarılıp, gerekli cezaları alıncaya kadar bu işin takipçisi olacağız" dedi. 

Polis tutanağının kaybolduğu haberini yapan Alican Uludağ'la görüştüğünü, tutanağın imha edildiği iddiaları olduğunu söylediğini aktaran sunuculardan İsmail Küçükkaya, "Türkiye Cumhuriyeti'nin yeni cumhurbaşkanı olursanız bu konu ne olacak?" diye sordu.

Kılıçdaroğlu, "Tutanağı tutanlar da hayatta eğer imha edildiyse imha edenler de hayatta, gereği yapılacak. Delil karattığınız andan itibaren katilleri koruyorsunuz demektir. Bir kamu görevlisi katilleri korumaz tam tersine katilleri yakalayıp yargının önüne çıkarır. Umarım böyle bir şey yoktur. Çünkü devlette bir şey kaybolmaz. Tutanağı imha ediyorsanız bu çok büyük bir suçtur. Bu elbette açığa çıkar" yanıtı verdi.

Küçükkaya'nın "Ben Alican'a onu da sordum, 'O polisler ne durumda' dedim. 'Zaten emekli oldular yoğun baskılardan sonra' dedi" sözleri üzerine Kılıçdaroğlu, "Onlar geleceklerdir, söyleyeceklerdir hangi gerekçeyle tutanağı tuttuklarını, tutanakta nelerin olduğunu anlatacaklardır" ifadelerini kullandı.