Kahramanmaraş'ta korkutan 5.3'lük deprem Kahramanmaraş'ta korkutan 5.3'lük deprem

ERKEN HABER - Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetiyle ilgili soruşturma devam ediyor.Soruşturma kapsamında azmettirici Doğukan Çep'e yardım yataklık yapan 2 kişi İstanbul'da gözaltına alındı. Akşam saatlerinde ise cinayet öncesi keşif yapan S.A'nın aralarında bulunduğu 2 kişi daha yine İstanbul'da gözaltına alındı.

Hakkında yakalama kararı bulunan Çep de Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekiplerince İstanbul Beykoz'da bir otele yapılan baskın sonucu yakalanmıştı.

10 TUTUKLAMA

Cinayetle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında 18 şüpheli gözaltına alınmış, daha önce adliyeye sevk edilen 7 şüpheliden 6'sı 'tasarlayarak kasten öldürme' suçundan tutuklanırken, 1'i adli kontrolle serbest bırakılmıştı.

Emniyette ifade işlemleri tamamlanan ikisi özel harekat polisi dört şüpheli daha çıkarıldıkları Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı. Böylece soruşturmada tutuklu sayısı 10'a yükseldi.

SİNAN ATEŞ CİNAYETİ

Bu arada eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş suikastı soruşturması kapsamında tutuklanan MHP İstanbul İl Yöneticisi Ufuk Köktürk ile gözaltına alınan Doğukan Çep’in geçmişteki davalarında avukatlığını 2015 seçimlerinde MHP’den milletvekili adayı olan avukat Serdar Öktem’in yaptığı öğrenildi. 

Ülkücü Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin soruşturma devam ederken, suikast organizasyonunda önemli rol oynadığı tespit edilen isimlerin farklı davalarda aynı avukat tarafından savunulduğu ortaya çıktı.

2015’te MHP’den milletvekili aday adayı olan Serdar Öktem ayrıca, dosya kapsamında tutuklanan MHP İstanbul İl Yöneticisi Ufuk Köktürk’ün, 2014’te Çekmeköy Ülkü Ocakları Başkanı’yken bir lise kavgasında çocuk öldürmekten 20 yıl hapse mahkum olduğu davada da avukatlığını üstlendi.

Konuyla ilgili haberinde İsmail Saymaz şunları yazdı: Köktürk’e çocuk öldürmekten 20 yıl ve bir kişiyi yaralamaktan da 3 ay 22 gün hapis cezası verildi. Köktürk, 20 ay kadar tutuklu kaldıktan sonra, 20 Kasım 2014’te bırakıldı. Bir daha asla cezaevine girmedi. Ufuk Köktürk ve Doğukan Çep ilişkisine dikkat çeken Saymaz, avukat Serdar Öktem’e ilişkin, “Hasan Ferit Gedik Davası’nda savunduğu Çep’in şimdi eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesini planlaması, bu tesadüf (!) Öktem’i şaşırtmıyor mu? Kaldı ki… Öktem’in Sinan Ateş soruşturması kapsamında tutuklanan bir kişiyle daha avukatlık ilişkisi var: Ufuk Köktürk” ifadelerini kullandı.

avukat-3

Serdar Öktem, Devlet Bahçeli ile bir arada...

ÜLKÜ OCAKLARI’NIN HUKUK İŞLERİNDEN SORUMLU: NİKAHINA TANIDIK SİMALAR KATILDI

Serdar Öktem, Ülkü Ocakları’nda Hukuk Biriminden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. Ülkü Ocakları’nın mevcut başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Serdar Öktem’in nikah şahitliğini yapmıştı. Yıldırım’ın Eylül 2018 tarihli paylaşımda, nikah şahitleri arasında futbolcu Arda Turan ve Sivasspor Balkanı Mecnun Otyakmaz’ın da yer aldığı görülmüştü.