ERKEN HABER - Eski Ülkü Ocakları Başkanı, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş cinayeti şüphelilerinden Tolgahan Demirbaş ve Emre Yüksel, çıkarıldıkları Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklandı.

Sinan Ateş suikastında tetikçi Eray Özyağcı’yı Ankara dışına çıkardığı ileri sürülen ve MHP’li vekilin evinde yakalandığı belirtilen Tolgahan Demirbaş ve Emre Yüksel tekrar gözaltına alınmıştı.

Ankara Emniyeti’ndeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından savcılığa sevk edilen Tolgahan Demirbaş ve Emre Yüksel bugün çıkarıldıkları Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.

Demirbaş’ın suikast akşamı MHP Mersin Milletvekili ve Ateş’ten önceki Ülkü Ocakları Başkanı Olcay Kılavuz ile aynı evde bulunduğu sırada gözaltına alındığını ve soruşturma savcısının sözlü talimatıyla bırakıldığı öne belirtilmişti.

Denizli'de anne vahşeti: bebeğini öldürüp evi yakmış Denizli'de anne vahşeti: bebeğini öldürüp evi yakmış

Soruşturma kapsamında şu ana kadar 15 kişi tutuklandı. Soruşturmadan sorumlu Başsavcı Vekilliğine Durdu Özer getirilmişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmayı yürüten savcının değiştirilmediğini, ilave bir savcı daha görevlendirildiğini açıklamıştı.

İKİ DEFA GÖZALTINA ALINIP SERBEST KALMIŞTI

Demirbaş, soruşturma savcısının izine çıkarılması ve ikinci savcının dosyaya atanmasının ardından geçen hafta savcılığa ifade verdikten sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Daha önce de iki defa serbest bırakılan Demirbaş hakkında ‘Şüpheliyse neden bırakıldı?’ soruları tartışmaya yol açmıştı.