Bir çocuğun ölümüne sebep olmuşlardı... Bir çocuğun ölümüne sebep olmuşlardı...

ERKEN HABER - Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş suikastında gözaltına alınana şüpheli sayısı 11’e çıktı. Polis, saldırganlardan motosikleti kullanan kişiyi de gözaltına alındı.

Sinan Ateş cinayetinde çember daraldı!  Ateş’in cinayetiyle ilgili gözaltı sayısı 11 oldu

Sinan Ateş'in ölümüne neden olan silahı kullanan tetikçi ile olayın azmettiricisi olduğu belirlenen önemli iki ismin yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi. Zanlılar arasında saldırganları İstanbul'dan getiren ve saklanmalarına yardımcı olan isimlerin de bulunduğu öğrenildi.

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı 38 yaşındaki Sinan Ateş'in öldürülmesiyle ilgili soruşturma çok yönlü olarak sürüyor. Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi olan Doç. Dr. Sinan Ateş Sinan Ateş ve dayısının oğlu Selman Bozkurt, Ankara'nın Çankaya ilçesi Çukurambar semtindeki ofisinden çıkarken, motosikletli 2 kişinin silahlı saldırısına uğramış, Ateş biri boynuna 4'ü de vücudunun farklı bölgelerine isabet eden 5 kurşunla hayatını kaybetmiş, Bozkurt ise omzundan yaralanmıştı.

GÖZALTI SAYISI 11 OLDU
Sinan Ateş'in öldürülmesiyle ilgili Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürüttüğü soruşturma kapsamında cinayetle bağlantılı 11 kişi gözaltına alındı.

Olayın yaşandığı bölgedeki tüm kamera görüntüleri detaylı olarak incelenirken, şüphelilerin HTS kayıtları ve olay yerine nasıl geldikleri geriye dönük incelemeye alındı.

TETİKÇİ VE AZMETTİRİCİ ARANIYOR

Soruşturma kapsamında motosikletle olay yerine gelen saldırganlardan motosikleti kullanan kişi gözaltına alındı.

Yapılan çalışmalarda Ateş'in ölümüne neden olan silahı kullanan tetikçi ile azmettiricinin isimleri de tespit edildi. Ancak iki şüpheli de olaydan sonra kayıplara karıştı.

SAKLAYAN İSİMLERDE GÖZALTINDA

Yapılan çalışmalarda tetikçinin İstanbul'dan Ankara'ya geldiği öğrenildi. Tetikçi ve beraberindeki motosikleti kullanan zanlıyı İstanbul'dan Ankara'ya getiren ve saldırı saatine kadar saklanmalarına yardımcı olan kişiler de gözaltına alındı.

Emniyet birimlerinin olayı bütün detaylarıyla titizlikle incelediği, cinayetle bağlantılı yeni gözaltılar olabileceği öğrenildi. Silahı ateşleyen tetikçi ve azmettiricinin yakalanmasıyla ilgili de polisin peş peşe operasyonlar düzenlediği öğrenildi.

"PARA İÇİN YAPTIK" İDDİASI

Yeni Şafak Gazetesi'nde yer alan bir haberde ise "para için yapıldığı" iddiası yer aldı. Gazetenin haberinde "Soruşturma kapsamında bugüne kadar 3 kişi yakalandı. Gözaltındaki bir şüphelinin saldırıyı itiraf ettiği ve “Para için yaptık” dediği öğrenildi. Emniyet kaynakları ise soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettiği bilgisini verdi" ifadeleri kullanıldı.