ERKEN HABER - Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesi ile ilgili soruşturma kapsamı dahilinde gözaltına alınan aralarında Dodo lakaplı Doğukan Çep'in de olduğu 3 kişi daha tutuklandı. Çep, emniyetteki ifadesinde "Amacımız öldürmek değil, gözdağı vermek ve yaralamaktı" demişti. Ateş'in suikastında tutuklu sayısı 13'e çıktı.

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş, geçtiğimiz günlerde Ankara'da motosikletli bir saldırganın açtığı ateşte başından vurularak hayatını kaybetmişti. Ateş'in cinayetinin ardından başlatılan soruşturma kapsamında 10 kişi tutuklanmıştı.

Bugün aralarında cinayetin azmettiricisi olan ve 'Amacımız korkutmaktı, öldürmek değil' diyen Doğukan Çep'in de bulunduğu beş kişi daha adliyeye sevk edildi. Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen şüphelilerden Doğukan Çep ile S.K. ve U.E. tutuklandı, 2 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Selde kaybolan çocuğun cesedine ulaşıldı Selde kaybolan çocuğun cesedine ulaşıldı

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Daha önce de Hasan Ferit Geyik cinayetinden 6 yıldır aranan Doğukan Çep, Ateş cinayetine ilişkin "Amacımız öldürmek değil, gözdağı vermek ve yaralamaktı" demişti. Sinan Ateş'in ocak başkanıyla kendisine sahip çıkmadığını söyleyen Çep, "Yargıtay'da temyiz aşamasındaki dosyam için yardım istedim. Ancak yardımcı olmadı. Bunun kızgınlığıyla korkutmak ve gözdağı amaçlı olayı planladık" demişti.

d-001.jpg
Doğukan Çep