ERKEN HABER - Yeniçağ yazarı Yavuz Selim Demirağ, MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu listesinden adı silinen Ufuk Köktürk'ün gözaltına alınmasının nedenine ilişkin iddialarda bulundu.

97 BİN TL GÖNDERİLDİ

Demirağ,  ''MHP'li Köktürk, eşinin hesabından şüphelilere para gönderdiği için gözaltında'' dedi. Ufuk Köktürk'ün eşinin hesabından zanlılara 97 bin TL gönderildiğini iddia eden Demirağ, "Polis, soruşturmayı yürütürken zanlıların hareketlerini, görüşmelerini inceliyor. Hesapta soy adı, 'Köktürk' olan bir kadın var. Soruyorlar. 'Eşim bana talimat verdi, ben de gönderdim' diyor. Bunun üzerine Ufuk Köktürk, şu anda gözaltında" dedi. 

MHP'Lİ VEKİLİN EVİ

Depremzedelere evrak dayatması Depremzedelere evrak dayatması

Demirağ ayrıca, şüphelilerden birinin MHP'li bir milletvekilinin evinden gözaltına alındığı ve daha sonra gelen baskıyla serbest bırakıldığı iddiasını da dile getirdi. "Bunu Ankara'da bilmeyen yok. Ankara Adliyesi bununla çalkalanıyor" diyen Demirağ, şunları söyledi: "Tetikçilerden, zanlılardan bir tanesini Citroen marka arabasıyla Gölbaşı'na bırakıyor. Sonra adı geçen milletvekilinin evine gidiyor. Tabii polisler de kameralardan takip ediyorlar o aracı ve o eve gidiyorlar. Milletvekili, 'benim dokunulmazlığım var' diyor. Ama söylüyorlar ve alıyorlar. Fakat hemen yukarıdan bir talimat geliyor ve savcının talimatıyla da serbest bırakılıyor. Bu işin basit bir vaka gibi kapatılması için de Ankara polisine bir baskı var. Siyasi boyutuna girerse birçok kişi yanacak çünkü..."  

''CUMHURBAŞKANI, ATEŞ'İN EŞİNİ 'CİNAYET AYDINLATILACAK' SÖZÜNÜ VERDİ''

Gazeteci Serdar Akinan'da bir bilgi paylaşarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Ankara'da başından vurularak öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'i aradığını söyledi. Akinan, Erdoğan'ın, Ayşe Ateş'e, "Merak etme, bu cinayetin sonuna kadar gideceğim. Bunun arkasında her kim varsa hesap verecek" dediğini ifade etti.

Akinan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Ayşe Ateşi aradığını şu sözlerle açıkladı:

"Ankara'nın göbeğinde öldürülen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş'in twitter hesabından 1 Ocak günü bir yazı paylaşıldı. Ailesi adına eşi Ayşe Ateş adıyla. Ayşe Ateş, bu tweet'te, 'Lütfen sosyal medya hesaplarından bir paylaşım yapmayın. Sinan Ateş, hain bir suikasta kurban gitmiş ülkücü bir şehittir. Onun manevi hatırasına saygı göstermek isteyen herkesten tek beklentimiz budur'. Bu tweet'i bu kadın niye attı? İlk kez açıklıyorum Recep Tayyip Erdoğan, bizzat Ayşe Ateş'i arıyor. Diyor ki; Merak etme, bu cinayetin sonuna kadar gideceğim. Bunun arkasında her kim varsa hesap verecek' diyor.''