İstanbul'da tarihi eser kaçakçısı 2 kişi yakalandı İstanbul'da tarihi eser kaçakçısı 2 kişi yakalandı

ERKEN HABER - Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesi ile ilgili soruşturma kapsamı dahilinde gözaltına alınan iki kişi daha tutuklanma talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca açılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüpheliler A.A. ve Ç.Z'nin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Sağlık kontrolünden sonra adliyeye getirilen ve soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcısına ifade veren şüpheliler, tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

NÖBETÇİ HAKİMLİKÇE SORGULANAN 2 ZANLI TUTUKLANDI

Sinan Ateş, arkadaşı Selman Bozkurt ile 30 Aralık'ta Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi'nde bir binadan çıktığı sırada motosikletli 2 kişinin silahlı saldırısına uğramıştı.

Saldırıda Bozkurt omzundan yaralanırken, Ateş kaldırıldığı hastanede vefat etmişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturmada 13 şüpheli tutuklanmış, 4 şüpheli hakkında ise adli kontrol tedbiri uygulanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde konuşan Sinan Ateş'in dayısı Halil İbrahim Bozkurt ise yeğeninin katillerinin mecliste olduğunu ileri sürmüştü.

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş de dün sosyal medya hesabından cinayetle ilgili paylaşımda bulunarak "Aile olarak üzerinde gizlilik kararı bulunan dosyaya dair haklılığımızdan, hukuka ve devlete olan güvenimizden kaynaklanan suskunluğumuzu korumaya gayret ediyoruz. "Adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun" demişti.