ERKEN HABER - Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetine ilişkin olarak yeni ifadeler ortaya çıktı. Cinayetin azmettiricisi iddiasıyla yakalanan Doğukan Çep'e para transferi yaptığı için gözaltına alınan MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Ufuk Köktürk'ün ifadesi basına yansıdı. Söz konusu ifadelerde Köktürk, Çep'e para transferini doğruladığı öne sürüldü. İnfaz sonrasında tutuklananlar arasında MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Ufuk Köktürk de bulunuyordu. Daha önce MHP İstanbul İl Başkanlığının internet sitesinde adı geçen Köktürk’ün adının yönetim kurulu listesinden çıkarıldığı görüldü. Köktürk’ün adının silinmesi kafalarda soru işaretlerine neden olmuştu.

doğukan çep-1

MHP'Lİ YÖNETİCİYLE FOTOĞRAFLARI ORTAYA ÇIKTI

Cinayetin azmettirici Doğukan Çep’in cinayetle iligli soruşturma kapsamında gözaltına alınan MHP İstanbul il yöneticisi Ufuk Köktürk ile fotoğrafları da ortaya çıktı.

doğukan çep-köktürk

Köktürk’ün ifadesi ortaya çıktı

Suikastın azmettiricisi şüphesiyle yakalanan Doğukan Çep ile 2013 yılında Maltepe Cezaevinde aynı koğuşta tanıştıklarını itiraf eden Köktürk, Çep ile suikastten önce görüştüklerini anlattı. 

Sinan Ateş’in öldürülmesinden bir gece önceye kadar görüştüklerini söyleyen Köktürk, Çep’in kendisini 28 Aralık gece 23.00’de Facetime üzerinden aradığını belirterek şunları söyledi:

Depremde yıkılan İsias Otel'in sorumlusu tutuklandı Depremde yıkılan İsias Otel'in sorumlusu tutuklandı

“‘Bana acil iki günlüğüne para lazım’ dedi. Paranın ne için lazım olduğunu söylemedi. ‘Zor durumdayım’ dedi, ‘bana 4 bin TL para gönderebilir misin’ dedi. Ben de kendisine üzerimde nakit para olmadığını, eşimin banka hesabı üzerinden işlemlerini yaptığımı, eşimin hesabında da para olmadığını söyledim. ‘Bir yerden bulamaz mısın’ dedi. Ben de yanımdaki Mehmet Ali’ye sordum. O da hesabında para olduğunu verebileceğini söyledi. Doğukan’a IBAN atmasını söyledim bana IBAN attı. Arkadaşımdan aldığımı parayı kartsız işlem olarak havale edemediğim için eşimin kartını kullanmak suretiyle bana gönderilen IBAN’a parayı gönderdim. Aramızda zaman zaman para alışverişi olduğu için IBAN’ın kime ait olduğunu sorgulamadım ve parayı gönderdim.”