Yaşanan deprem nedeniyle bir çok kişi gibi benimde yakınlarımdan en kaz altında kalanlar oldu. Bir kısmının canlı, bir kısmının cansız bedenini en kaz altından çıkardık. Fazla sayıda akrabamızı, arkadaşımızı ve tanıdıklarımızı kaybettik. 

Bu gün itibarıyla yirmi bini geçen sayıda vatandaşımız vefat etti, yüz bine yakın vatandaşımızda yaralandı.

Kim olursa olsun bu süreçte zarar gören herkes birinci dereceden yakınımız mesabesindedir.  

Bu itibarla zorluğunu bizzat müşahede ettiğim tüm acıları yürekten paylaşıyorum..

Bu depremin öncesinde ve sonrasında yaşananlar için söylenecek çok şey var,  alınacak çok ders var.

Ancak şu kısa sürede bir kere daha gördük ki;

Tüm nüansları ile milletimizin irfanı, duyarlılığı, diğerkâmlığı, adanmışlığı, cesareti ve fedakarlığı, başına gelebilecek her zorluğun üstesinden gelebilecek büyüklükte ve güzelliktedir..

"Haydutların pusuya yattığı böyle bir zaman diliminde, milletin derdi üzerinde bilek güreşi yapmayı, milletin acısı üzerinde siyaset yapmayı doğru bulmuyorum.

Zira;

Siyasetçisi, sağcısı, solcusu, alevisi, sünnisi, Kürdü, Türkmeni hepimiz aynı gemideyiz.

Deprem kimsenin partisine bakmadan herkesi aynı ölçüde yaraladı, herkes ya bir yakınını, ya da  tanıdığı bir arkadaşını kaybetti. 

Her zamankinden daha fazla birlik, beraberlik ve dayanışmaya ihtiyaç duyduğumuz bu süreçte hangi partiden olursa olsun konuşmaktan çok bir şeylerin ucundan tutanlarını taktir ediyor ve onlara teşekkür ediyor olmakla birlikte siyasi parti başkanlarını;

Enkaz başında kendiliğinden gelişen o kardeşlik görüntülerini bozacak üsluptan vaz geçmeye, en ters kesimlerden insanımızın bile sahada sağladığı dayanışma ruhuna mütenasip bir dil geliştirmeye davet ediyorum.. 

Milletimin tüm nüansları kıymetlidir, önemlidir ve gereklidir.

Bu badireyi hep birlikte atlatacağız, yeni yepyeni bir Türkiye inşa edeceğiz Allah'ın izni ile.