ERKEN HABER - Ünlü sanatçı Sezen Aksu deprem bölgesinde çalışmalara katıldı ve Gezi Parkı eylemleri sırasında katledilen Ali İsmail Korkmaz'ın Hatay'daki ailesini ziyaret etti. Ali İsmail Korkmaz'ın annesi Emel Korkmaz, "Ağladık, tebessüm ettik. 10 gündür buradaymış ama kimseye haber vermemiş" dedi ve Sezen Aksu'nun, torunları için şarkı söylediğini de sözlerine ekledi.

Gezi Parkı eylemleri sırasında Eskişehir'de öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın ailesi depreme memleketleri Hatay'da yakalandı. Ailelerinden iki kişiyi kaybeden Korkmaz ailesini ünlü sanatçı Sezen Aksu ziyaret etti. Aksu ile görüşmesini ise Ali İsmail Korkmaz'ın annesi Emel Korkmaz anlattı.

'TORUNLARIMA ŞARKI SÖYLEDİ'

Deprem sırasında çok korktuklarını belirten Emel Korkmaz, o an sağ kurtulacaklarına inanmadıklarını söyledi. Birçok kişinin bu zorlu günlerde evini ziyaret ettiğini kaydeden Korkmaz, “Dün de Sezen Aksu geldi. 2 saat boyunca oturduk. Çok güzel bir sohbet ettik. Torunlarıma şarkı söyledi. Kulağındaki küpeyi torunuma verdi. Torunum, 'Sezen Abla kulağımdaki küpe evimizde kaldı. Bulamadım' deyince hemen verdi küpesini. Tabletini de hediye etti. Çok samimi, çok içtendi. Ağladık, tebessüm ettik. 10 gündür buradaymış ama kimseye haber vermemiş. Söz verdi, yemeğe gelecek ve burada kalacak” dedi.

ÇOK SAYIDA ÜNLÜ ZİYARET ETTİ

Sezen Aksu’nun hediye ettiği küpeyi sağ kulağında taşıyan Ali İsmail Korkmaz’ın yeğeni Ali Yusuf Korkmaz ise “Sezen Aksu, buraya geldi. Bizimle çocuk olup, sohbet edip, çok iyi davrandı. Tabletini ve küpesini bana verdi. Böyle sanatçıların bu dönemde çok büyük bir etkisi var. Onlara çok teşekkür ediyorum. Bu küpeyi hiç çıkarmayacağım” diye konuştu.

Brezilyalı modele İstanbul'da silahlı saldırı Brezilyalı modele İstanbul'da silahlı saldırı

Ali İsmail Korkmaz’ın ağabeyi avukat Gürkan Korkmaz ise çok sayıda değerli ismin evlerini ziyaret ettiğini belirterek, “Sezen Aksu, Mert Fırat, Elvan Odabaşı, Tuğba Özay gibi birçok isim ziyaret etti. Dün de Sezen Aksu geldi” dedi.