ERKEN HABER - Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ata İttifakı Cumhurbaşkan Yardımcısı adayı Sevda ÖzbekHıdırellez  Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, siyasette kullanılan dil ve ayrıştırmacı politikaların, milletin kardeşliğini zedelediğini vurguladı.

Özbek, msajında şunları kaydetti:

"Hıdırellez; Orta Asya'dan beri atalarımızın kutlaya geldikleri önemli bir Türk geleneğidir.

Sıcak yaz günlerinin başladığının  müjdecisi olarak hayatımızdaki yerini almıştır. Huzura kavuşmak ve türlü dileklerde bulunmak için  fırsat sayılan  önemli bir bayramımızdır. Bir tarafta hıdırellez bayramını kutlarken diğer tarafta çok hassas bir süreçten geçiyoruz.

Seçime sayılı günler kaldı.  Siyaset meydanları hararetlenmeye devam ederken, hep birlikte üzülerek görüyoruz ki, siyasetin seviyesi tarihimizin hiçbir döneminde bu kadar düşmemişti..

Sandıklar açıldı, işte sonuçlar Sandıklar açıldı, işte sonuçlar

Biz ve ötekiler, inananlar ve inanmayanlar, ağza alınmayacak, küfürler, hakaretler, yalanlar, tehditler ve iftiralar, hiç ölçü tanımayan bir acımasızlıkla devam ediyor.

Devletin bütün imkân, kaynak ve kadroları seçim propaganda enstrümanı gibi çarçur ediliyor. Anlamsız, utanç verici söylemler seçimin saygınlığını zedeliyor, milleti korkuya, endişeye sevk ediyor..

Milletimizin kardeşliği yara alıyor.

Bu dil millî ve manevi değerlerimize, birlik ve beraberliğimize zarar veriyor. Bu ülkede Dinde, Atatürk’te, Milliyetçilikte kimsenin tekelinde 
değildir, kimsenin oyuncağı da olmamalıdır. Ülkem seksenli yıllarda yaşadığı o acı tecrübenin içine bir kere daha itilmemelidir.

Bu itibarla; Dilek tutmanın, hayata dair iyi temenniler de bulunmanın gelenek haline geldiği bahar bayramında ben de bir kere daha milletimizin içinde bulunduğu her türlü olumsuzluklardan arınması dilek ve temennisi ile Hıdırellez bayramını kutluyorum."