Fenerbahçe'de Jorge Jesus şoku Fenerbahçe'de Jorge Jesus şoku

ERKEN HABER - Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, kulüp üyeliğinden istifa eden Bahçeli'nin 'seyircisiz oynama' sözlerine yanıt verdi: Suçlama, aşağılama, yok etme, bunlardan sıyrılmamız lazım...

Süper Lig 14. hafta erteleme maçında Antalyaspor ile 0-0 berabere kalan Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş, maçın ardından yaptığı değerlendirmede MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'hükümet istifa' sloganları nedeniyle takımı hedef alarak istifa etmesine de cevap verdi.

Maraş merkezli depremler nedeniyle Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğini anlatan Şenol Güneş, Bahçeli'nin 'seyircisiz maç' sözleri sorulunca şunları söyledi: "Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Acımız büyük. Ama iyi de bir şeyler gördük. Tek yürek olan bir Türkiye var. Çaresizlik gibi görünen dönemde bu olayı unutturmadan geleceğe adım atmak gerekiyor. Büyük bir acı yaşadık.

Kavgayı hiç doğru bulmuyorum. Daha fazla el ele vermek gerekir. Bunların hepsi tartışılmalıydı. Maçların oynanması ya da seyircisiz oynanması... Şu anda bir şeyler söyleyerek gündemi değiştirmek istemiyorum. Konuşulacak konulardır. Her görüşte bir suçlama, aşağılama, yok etme, bunlardan sıyrılmamız lazım.

Hepimizin bir araya gelmesi gerek. Bazı kelimeler anlamını kaybetti. Umarım buna dönüş olur. Ülke olarak kendi düşmanımızı yaratmadan bunları bertaraf edebiliriz."