ERKEN HABER - Hakların Küldürel Birleşik Devleti (HKBD) Başkanı Şemseddin Başak, Sedat Peker'in bir süredir sosyal medyada paylaştığı iddiaların tamamının gerçek olduğunu söyledi.

Başak, Alman medyasına yaklaşık 1 saatlik ropörtaj verdiğini ve bunun da yakında yayınlanacağını belirterek, ellerindeki bilgi ve belgeleri paylaştıklarını belirtti.

Şemseddin Başak, "Reis #SEDATPEKER ve anlattığı Bataklığın Mimarları ve Şakşakçıları" başlıklı sosyal medya sohbet odasına katıldı.

Burada yaptığı açıklamada, devlet için millet için şimdiye kadar Sedat Peker ile birlikte çalıştığını, bu saatten sonra da ölümü göze alarak yine ülke menfaati için gerçekleri ortaya koymaya devam edeceklerini söyledi.

Devletin bekası için ^"devletin içinde devletle birlikte mücadele ettiklerini" ifade eden Başak, ellerindeki bilgi ve belgeleri açık ve net bir şekilde ortaya koyacaklarını,Sedat Peker'in şimdiye kadar yaptığı açıklamaları destekleyici belgelerin olduğunu belirtti.  

Ağrı'da yapılan denetimlerde 5 zincir market daha mühürlendi Ağrı'da yapılan denetimlerde 5 zincir market daha mühürlendi

Söz konusu sohbet odalarında söz alanlar, "Keser döner sap döner hesap sorulur. Paramut oteldeki isimlere dikkat ederseniz, mimarlar ve şakşakçılar dedikleri "gereğini yap Ahmet"in özetidir. Sahipler değişiyor ama uşaklar hep aynı. Ülkeyi ateşe atanlar ve ülkeye ateş edenler var. Herkessı, haramilerle mücadelesinde Sedat Peker'e hizmet etmesi gerekir. Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının asli görevidir. Herkesin gönlünde bir kahramandır. Ona sarılmak, kendi kurtuluşumuz için çocuklarımızın geleceği içindir" şeklinde ifadeler dile getirildi.