İstanbul'da 5 konuttan biri 'riskli' alanda İstanbul'da 5 konuttan biri 'riskli' alanda

ERKEN HABER - Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından şimdi de sel felaketi ile mücadele eden Şanlıurfa'da feci bir görüntü kameralara yansıdı. Kentte bir kişi akıntıya kapılan kızını suya atlayıp tuttuktan sonra ağaca sarılarak yardım bekledi. O anlar da saniye saniye görüntülendi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Şanlıurfa, şimdi de sel felaketi ile mücadele ediyor. Süleymaniye Mahallesinde deprem nedeniyle çadırda kalan Mustafa Casım, eşi Döne ve 12 yaşındaki kızı Bahar'ın akıntıya kapıldığını görünce suya atlayarak kurtardı. Daha sonra Casım, ağaca tutunarak yardım bekledi.

Yaklaşık yarım saat bekledikten sonra iş makinesi ile kurtarılan Casım, o anları anlattı:

"Eşim ve kızım akıntıya kapılınca peşlerinden koştum. Komşularım eşimi ben de kızımı kurtardım ama sürüklendim. Bir ağaca sarılarak kurtarılmayı bekledim. İş makinesi gelip bize ip attı. Halat ile çekildiğimiz sırada kızım elimden kaydı. O sırada ben dengemi kaybedip bayılmıştım. Gözümü açtığımda kendimi hastanede buldum. Çok şükür olsun hepimiz son anda kurtulduk" dedi.

Bir komşularının evine sığındıklarını anlatan Casım, sel felaketinde çadırlarının da akıntıya kapıldığını ve mağdur olduklarını söyledi.